Liga prvaka
Senzacija u Beogradu: Crvena zvezda srušila viceprvaka Evrope
Engleski velikan bio je apsolutni favorit u Beogradu, ali domaći nisu mislili tako
06.11.2018. u 20:49

Fudbaleri Crvene zvezde priredili su senzaciju nad senzacijama. Aktuelni prvak Srbije večeras je na Marakani savladao Liverpool sa 2:0.

Viceprvak Evrope bio je apsolutni favorit u Beogradu, ali domaći nisu mislili tako. Od strata susreta pokazali su zube, a nagrada za otvorenu igru stigla je u 22. minuti kada je Milan Pavkov pogodio za 1:0.

Marko Marin izveo je korner sa desne strane, a korpulentni napadač Zvezde bio je najviši u skoku i zakucao je loptu u mrežu.

Slavlje domaćih navijača nije se ni stišalo, a semafor se ponovo porekrnuo. Pavkov je u 29. minuti oduzeo loptu i topovskim udarcem drugi put matirao Alissona. Niko tada nije mogao ni pomisliti da će ovo biti i konačan rezultat. Liverpool je pokušao u nastavku nadoknaditi zaostatak, ali promjene rezultata nije bilo.

U drugom meču odigranom od 18.55 sati Club Burgge je u Francuskoj deklasirao Monaco sa 4:0. Vanaken je pogađao u 12. i 17. minuti, a trijumf belgijskog tima potvrdili su Wesely (24) i Vormer (85).