Serie A
Šest golova u Rimu: Džeko strijelac u prvoj pobjedi Rome
U nezaboravnom prvom dijelu tim iz Rima postigao je četiri gola
15.09.2019. u 19:57

Fudbaleri Rome danas su stigli do prve ovosezonske pobjede. Vučica je u trećem kolu Serie A na Olimpicu nadigrala Sassuolo sa 4:2.

U nezaboravnom prvom dijelu tim iz Rima postigao je četiri gola i već tada riješio susret.

Poslije 22 minute igre bilo je 3:0 za Romu. Goste je "načeo" Cristane pogotkom glavom nakon kornera u 12. minuti.

Osam minuta kasnije Roma je uduplala prednost. Drugi pogodak u sezoni dao je Edin Džeko. Asistenciju je ubilježio Kolarov.

Igrači Sassuola djelovali su izgubljeno, a Mkhitaryan u debitantskom nastupu u 22. minuti pogađa za 3:0.

Justin Kluivert je u 33. minuti postigao četvrti gol za Romu.

Sassuolo je do kraja uspio uglažiti poraz golovima Berardija. Sjajni napadač je u 53. minuti sjajno pogodio iz slobodnog udarca, a u 72. minuti upisao je i drugi gol na meču. Berardi je potvrdio sjajnu formu i sada je prvi strijelac Serie A sa pet pogodaka.