Široki Brijeg savladao bezidejnu Slobodu i preuzeo vrh tabele
Fudbaleri Širokog Brijega zadržali su stopostotan učinak i nakon drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
24.07.2022. u 20:57

Širokobriježani su na Pecari večeras savladali Slobodu sa 2:0, a pitanje pobjednika riješeno je u prvom poluvremenu.

Domaći su od samog starta krenuli po gol i pobjedu, a poveli su u 21 minuti kada je strijelac bio Rozić. Pogriješio je Osmanković, koji nije izbio loptu nakon što je Erić odbranio udarac Ćavara. Sve je pratio Vukoja, koji dodaje do Rozića, a on šalje loptu u mrežu.

Do kraja poluvremena vidjeli smo i majstoriju Vukoje. Igrala se sudijska nadoknada prvog poluvremena kada je majstorski pogodio iz slobodnjaka.

U drugom poluvremenu domaći su uspješno branili stečenu prednost, a Sloboda je najbolju priliku imali su u 63. minuti. Delić je uhvatio volej, ali Tomić je odbranio njegov pokušaj.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao.