Širokom komšijski derbi, Posušje tone sve dublje
Fudbaleri Širokog Brijega ostvarili su pobjedu u komšijskom derbiju protiv Posušja.
12.03.2023. u 14:55

Tim sa Pecare slavio je sa 1:0 i tako prekinuo mini niz od dva vezana poraza. S druge strane gosti su produbili krizu ekipe sa Mokrog doca, koja je ovog proljeća osvojila tek jedan bod iz tri meča.

Trenutak odluke dogodio se u 21. minuti. Gosti su istrčali kontru, a Vukoja je sjajno pogodio za veliko slavlje gostiju.

Široki Brijeg je u 51. minuti ostao sa igračem manje, jer je isključen Knežević, ali Posušje nije uspjelo materijalizovati brojčanu prednost na terenu.

Širokobriježani su ovim trijumfom zauzeli drugo mjesto (imaju isti broj bodova kao Borac, ali bolji međusobni skor) i u trećem dijelu sezone će juriti mjesto koje vodi u Evropu, dok domaći tonmu sve dublje i preostoji im grčevita borba za opstanak.