SP u rukometu
Slovenija deklasirala Iran, drama na meču Portugal - Brazil
Rukometna reprezentacija Slovenije deklasirala je Iran u meču 1. kola drugog kruga Svjetskog prvenstva koje se igra u Poljskoj i Švedskoj.
18.01.2023. u 17:06

Slovenci su slavili sa 38:21 i nastavili borbu za jedno od prva dva mjesta u grupi A, koje vodi u četvrtfinale.

Domen Makuc je bio najefikasniji na meču sa šest golova, a Cehte i Vlah su postigli po pet golova.

Kod izabranika selektora Veselina Vujovića bolji od ostalih bili su Sadeghzadeh i Oraei sa po četiri gola.

Pravoj drami svjedočili smo u drugom meču koji je počeo u 15.30 sati. Nakon 60 minuta igre nije bilo pobjednika. Portugal i Brazil podijelili su bodove odigravši 28:28. Portugalci su u posljednjoj minuti povelisa 28:27, ali su Brazilci izjednačili praktično u posljednjim sekundama.

Areia je predvodio Portugalce sa sedam golova, dok je kod Brazila sjajan bio Dupoux koji je postigao devet golova.