ABA 2 liga
Spars Realway bolji od Dynamica u Beogradu, Sarajlije uvezale i treću pobjedu
Košarkaši Spars Realway u susretu 19. kolu ABA 2 lige trijumfovali su na gostovanju u Beogradu kod Dynamica sa 78:72.
04.02.2020. u 21:46

Domaći tim bolje je otvorio utakmicu te je poslije nekoliko uvodnih minuta vodio sa 7:0.

Prve poene za sarajevski sastav postigao je Kamenjaš sa linije slobodnih bacanja, a na ulazu u drugu dionicu košarkaši bh. predstavnika imali su četiri poena zaostatka.

Dynamic je u drugoj četvrtinu stvorio prednost od devet poena (28:19), ali u finišu utakmice Sparsi odličnom serijom dolate do preokreta i na poluvrijeme odlaze s minimalnom prednošću (36:37).

U nastavku susreta domaći tim nije imao rješenje za raspoložene igrače Sparsa koji su u trećoj četvrtini slavili sa 27:19, a rezultat je poslije pola sata igre glasio 64:55 u korist Sparsa.

Dynamic je uspio doći do egala na četiri minute prioje kraja susreta (70:70), ipak spretniji do kraja susreta bio je Spars Realway koji je trijumfovao sa 78:72.

Najefikasniji igrač u redovima Sparsa bio je Adin Vrabac sa 15 poena i deset skokova, dok je Kenan Kamenjaš ubacio 12 poena i uhvatio također deset skokova. Vrijedi istaći partiju Nedima Buze i Imrana Polutka sa po 14 odnosno 12 poena.

Kod Dynamica istakli su se Pašajlić sa 21 i Ostojić sa 18 ubačenih poena.

Fotogaleriju s ovoga susreta možete pogledajti OVDJE.