Spektakl u Londonu
Spasili bod, ali više nisu mogli: Da li je fenjeraš "ukrao" Arsenalu titulu?
Fudbaleri Arsenala ostali su bez pobjede u duelu 32. kola prvenstva Engleske.
21.04.2023. u 23:12

Topnici nisu uspjeli savladali fenjeraša, ekipu Southamptona. Spektakl u Londonu završen je bez pobjednika - 3:3.

Gosti su u dva navrata imali po dva gola prednosti, Arsenal se na kraju spasio poraza, ali bod im ne znači mnogo u borbi za šampionsku. Ovim remijem lider posustaje u borbi za titulu koju vodi sa Manchester Cityjem, a vrlo izvjesno bi se moglo dogoditi da je fenjeraš "ukrao" titulu Topnicima!?

Alcaraz u 1. i Walcott u 14. minuti pogađali su za veliku prednost gostiju. Martinelli je u 20. minuti vratio Arsenal u život, ali Ćaleta-Car u 66. minuti ponovo vraća dva gola prednosti Southamptonu.

Rezultat se nije mijenjao do 87. minute kada je Odegaard smanjio na 2:3, da bi Saka tri minute kasnije pogodio za, kasnije će se ispostaviti konačnih 3:3.

Arsenal je do kraja napadao, redale su se prilike, no promjene rezultata nije bilo.

Topnici imaju pet bodova više od Građana, ali i dvije utakmice više. Očekuje nas izuzetno uzbudljiva završnica...