open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Disciplinska komisija
FSBiH blago kaznio Borac iako su Leširani slali političke poruke
Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine opet je imala pune ruke posla.
26.03.2022. u 11:10
get url
text

Razmatrajući prekršaje iz 21. i 22. kola Premijer lige BiH kažnjeno je nekoliko klubova.

VEZANI TEKST - Poznate kazne za sarajevske klubove nakon nereda na derbiju

Kao što smo već i pisali najgore su prošli Sarajevo i Željezničar, zbog međuosbne tuče navijača u gradskom derbiju, a koji će na račun Saveza morati platiti 19.000 KM.

Bordo tim je kažnjen sa 10.000 KM i zabranom odlaska navijača na dvije gostujuće utakmice, dok će Plavi morati platiti 9.000 KM, a odradili su i jednu utakmicu bez navijača na tribini Jug, gdje su smješteni Manijaci, najvatreniji navijači tima sa Grbavice.

Nešto bolje prošli su ostali klubovi. Zbog upotrebe pirotehnike i propusta u oraginaciji kažnjeno je pet premijerligaških ekipa.

VEZANI TEKST - Hoće li Borac biti kažnjen zbog parole "Đenerale sretan rođendan!"

Zrinjski će morati platiti 3.000, banjalučki Borac 2.500 KM, a sa po 1.000 KM kažnjeni su Rudar Prijedor, Sarajevo i Široki Brijeg.

Borac je kažnjen zbog propusta na utakmici protiv Veleža i to, kako je objašnjeno, zbog "slabe organizacije utakmice", a nigdje se ne pominju političke poruke koje su poslate sa tribina, gdje su Lešinari istakli zastave Rusije i prozivali NATO. 

- Srbi i Rusi, s nama Bog - pisalo je na velikoj zastavi u bojama entiteta RS i Rusije.

Delegat utakmice u Banjoj Luci bio je Siniša Stojčić iz Laktaša, a zanimljivo je da to nije vidio ili nije želio vidjeti ni sudija Mirza Kazlagić iz Cazina. 

 Kazlagić nije vidio ili nije želio vidjeti zastave Rusije

comment
prikaži komentare (0)
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.