Golijada u Beogradu
Srbija nadoknadila veliki zaostatak protiv Portugala
Srbija i Portugal podijelili su bodove u derbiju grupe A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022.
27.03.2021. u 22:42

Meč u Beogradu završen je rezultatom 2:2, a gosti su prosuli dva pogotka prednosti.

Dvostruki strijelac za Portugalce bio je Jota. On je pogađao u 11. i 36. minuti.

Srbija je smanjila na samom startu drugog dijela. U 46. minuti pogodio je Aleksandar Mitrović. Mitroviću je ovo bio 39. gol u dresu Srbije, čime je postao najbolji strijelac u historiji reprezentacije.

VEZANI TEKST - Ronaldo bijesan napustio teren: Pogledajte šta su mu sudije napravile u nadoknadi

Domaći tim je izjednačio u 60. minuti. Maestralnu akciju u pogodak je pretvorio Kostić. Vrijedi spomenuti da je kod oba gola asistent bio Radonjić.

Srbija je duel završila s igračem manje. U drugoj minuti nadoknade isključen je Milenković, a minut poslije Ronaldu nije priznat pogodak zbog propusta arbitara.

Obje ekipa poslije dva kola imaju po četiri boda.