Kup BiH
TOK UTAKMICA: Borac - Klis 4:1, Tuzla City - Sarajevo 0:1
Prvu polufinalnu utakmicu Kupa Bosne i Hercegovine na Tušnju su odigrali Tuzla City i Sarajevo (0:1), a od 16 sati igraju Borac i Klis.
07.04.2021. u 13:00

Meč u Banjoj Luci trebao se igrati jučer, ali je odgođen zbog nevremena, odnosno snijega koji je prekrio teren Gradskog stadiona.

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Faktor.

__________________________________________

17.48 sati: Kraj u Banjoj Luci, Borac je slavio 4:1.

86. minut: GOOOOOOOOLLLLLLLLL! Svje je gotovo, Borac golom Mehanovića dolazi do 4:1.

81. minut: GOOOOOOOOLLLLLLLLL! Borac vodi 3:1, sada je autogol postigao Mušinović.

68. minut: GOOOOOOOOLLLLLLLLL! Borac je ponovo u vodstvu. Autogol je postigao Pirija.

59. minut: GOOOOOOOOLLLLLLLLL! Klis je izjednačio protiv Borca! Pogodio je Kudra iz slobodnog udarca.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Banjoj Luci.

38. minut: Stopostotna prilika za Klis, ali Pavlović brani udarac Kudre.

35. minut: Cero sada brani pokušaj Zakarića.

24. minut: Pokušao je i Klis, ali Molls je zaustavio Vilu.

22. minut: Pokušao je Ziljkić iskosa sa lijeve strane, ali Cero brani. I u nastavku akcije golman Klisa spasio je svoj gol.

7. minut: GOOOOOOLLLLL. Borac vodi protiv Klisa, strijelac je Moraitis.

5. minut: Veliki pritisak Borca, izveli su domaći tri kornera, ali nema promjene rezultata.

1. minut: Počeo je meč Borac - Klis.

15:53 sati: Od 16 sati u Banjoj Luci drugo polufinale igraju Borac i Klis.

90. minut: Završen je meč na Tušnju, gdje je Sarajevo slavilo sa 1:0.

87. minut: Golman Kovačević je sjajnim intervencijama spasio gol Sarajeva. Prvo je zaustavio pokušaj Džafića glavom, a potom i Badjija.

79. minut: Muminović sada spašava Plave. Odbranio je udarac Jukića, a Suić jeodbijenu loptu poslao daleko od gola.

76. minut: Pokušao je i Karjašević, ali promjene rezultata nije bilo.

71. minut: Velika prilika za Sarajevo, ali je Milanović iz dobre situacije pogodio vanjski dio mreže.

69. minut: Doffo je uhvatio volej, ali lopta ide pored gola Sarajeva.

56. minut: GOOOOOLLLLLLL! Sarajevo vodi 1:0, strijelac je Fanimo.

53. minut: Milanović je šutirao sa distance, Muminović bez problema zaustavlja njegov pokušaj.

49. minut: Sporna situacija na Tušnju. Dupovac se poslužio rukom i zaustavio Doffa, Argentinac je pao, domaći su tražilipenal, ali je sudija Topalović samo odmahnuo rukom.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na Tušnju.

14:48 sati: Kraj prvog poluvremena. Nema golova na Tušnju.

45. minut: Još 60 sekundi nadoknade.

41. minut: Musemić će biti prinuđen da napravi izmjenu, jer Mišić izlazi s terena zbog povrede. U igru će Džafić.

40. minut: Miličević ruši Crnkića i zaustavlja kontranapad domaćih. Sudija Topalović pokazao mu je žuti karton.

35. minut: Dupovac je požutio poslije prekršaja nad Ramićem.

33. minut: Dobra akcija Tuzlaka. Crnkić je proigrao Mišića, a ovaj nije uspio zahvatiti loptu na način na koji je želio.

28. minut: Muminović sada u zadnji trenutak ispred Mešanovića. Sjajno je Fanimo izbacio Mešanovića, a golman domaćih pokazao da odlično prati igru, napustio svoj gol i otklonio opasnost.

26. minut: Najbolja šansa za Sarajevo. Fanimo je pobjegao odbrani Tuzla Cityja i izašao sam pred Muminovića, ali nije uspio šutirati. Umjesto toga vratio je loptu za Mešanovića, ali njegov udarac izblokirao je požrtvovani Brkić. Donedavni fudbaler Sarajeva još će sačekati na prvjenac u bordo dresu.

14. minut: Kovačević je spasio Sarajevo. On je odbranio Crnkićev udarac. Ofanzivac domaćih propustio je zicer.  Ramić je odigrao pas za Doffa na desnoj strani, ovaj ubacio u pet metara, a Crnkić slabo šutirao.

10. minut: Nešto aktivniji je Tuzla City, ali ništa spektakularno nije viđeno na terenu.

1. minut: Počeo je dvoboj u Tuzli.

13:59 Igrači izlaze na teren.

13:43 Tušanj je jutros bio pod snježnim prekrivačem, teren je očišćen, ali će sigurno biti jako težak za igru, naročito kako susret bude odmicao.

13.40 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos prve polufinalne utakmice Kupa Bosne i Hercegovine između Tuzla Cityja i Sarajeva.