Kup BiH
TOK UTAKMICA/ Igman - Sarajevo 0:2, Tuzla City - Velež 0:1
Sarajevo i Velež igrat će u finalu Kupa Bosne i Hercegovine.
20.04.2022. u 13:45

Fudbaleri Sarajeva u revanšu odigranom na Grbavici savladali su Igman sa 2:0, te sa ukupnih 4:0 prošli u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

U drugom revanšu polufinala Velež je na Tušnju nadigrao Tuzla City sa 1:0 i tako sa ukupnim rezultatom 5:0 otišao na megdan Bordo timu.

Tekstualni prijenos revanš-susreta polufinala Kupa BiH mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

----------------

Kraj. Pobjeda Veleža rezultatom 1:0 za prvo finale Kupa u nezavisnoj BiH.

85. minut: Bez promjene rezultata na Tušnju. Velež ima prednost i čeka posljednji sudijski zvižduk kako bi počelo slavlje.

62. minut:  Salčin mijenja Pecu, Zeljković Vehabovića, a Pršeš Hasanovića.

61. minut: Nsue mijenja Mešinovića.

60. minut: Malo je nedostajalo da Morris postigne autogol.

46. minut: Počeo je drugi dio. Gavrić i Mišić su u igri kod Tuzla Citya. U svlačionici su ostali Karjašević i Nukić.

Završeno je prvo poluvrijeme.

44. minut: Prijeti Nukić, Bogdanović vadi loptu ispod prečke.

42. minut: GOOOOL. Velež vodi. Vehabović je strijelac. Dejanović je probio po lijevoj strani i zavrnuo loptu na drugu stativu, tu je bio Zvonić koji je proslijedio loptu u peterac, a Vehabović se našao na pravom mjestu i nije mu bilo teško da pošalje loptu u mrežu.

33. minut: Prečka ponovo spašava Velež. Ovoga puta okvir gola pogodio je Vukišić.

30. minut: Brandao izlazi iz igre zbog povrede, u igri je Zajmović.

4. minut: Dobar pokušaj Džafića, prečka spašava Velež.

1. minut: Počeo je dvoboj u Tuzli.

15:49 sati: Pravdu na Tušnju dijelit će Haris Kaljanac iz Sarajeva.

Kraj susreta na Grbavici. Sarajevo je slavilo rezultatom 2:0.

92. minut. GOOOLLL. Varešanović pogađa za 2:0.

89. minut: Ukazuje se pomoć Ljuci.

88. minut: Finiš susreta na Grbavici. Sarajevo je prvi finalista Kupa BiH.

82. minut: Lijepa akcija Sarajeva. Varešanović proigrava Čatakovića, ali njegov udarac blokira odbrana Igmana.

76. minut: Ukazuje se pomoć Bešagiću.

73. minut: Udarac Ljuce bez problema brani Dizdarević.

69. minut: Šećerović ulazi umjesto Islamović.

69. minut: Hebibović šutira, lopta odlazi preko gola.

63. minut: Trostruku izmjenu pravi Vasoski. Hebibović ulazi umjesto Bagarića, Čataković umjesto Velkoskog, Varešanović umjesto Kapića.

59. minut: Nešto mirniji tempo igre na Grbavici.

15:10 sati: Poznati su sastavi za susret na Tušnju.

FK Tuzla City: Brajlović, Šukilović, Nukić, Nsue, Vukušić, Karjašević, Tomašević, Džafić, Mehidić, Doffo, Morris.

FK Velež: Bogdanović, Radović, Zvonić, Bajrić, Ćosić, Brandao, Peco, Hasanović, Vehabović, Dejanović, Radovac.

49. minut: Dobar pokušaj Kobiljara, međutim lopta odlazi pored gola Igmana.

47. minut: Žuti karton za Šabanovića zbog starta nad Bibićem.

46. minut: Dobar pokušaj Igmana. Alagić šutira ali je Dizdarević bio na visini zadatka.

46. minut: Izmjena i u redovima Igmana. Hrelja ušao umjesto Velića.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Prva izmjena u redovima Sarajeva, Kobiljar u igri umjesto Suljića.

Kraj prvog dijela na Grbavici.

44. minut: Bibić šutira, lopta odlazi preko gola Bordo tima.

42. minut: Finiš prvog dijela, period mirnije igre na Grbavici.

28. minut: GOOOOLLLLLLL. Sjajan prodor Bagarića, lopta dolazi do Velkoskog koji pogađa za radost Bordo tima.

25. minut: Požutio i Ljuca nakon prekršaja nad Lazićem.

23. minut: Prvi žuti karton na današnjem susretu dobio je fudbaler Igmana Velić nakon neopreznog starta nad Suljićem.

23. minut: Prošla je polovina igre u prvom dijelu, bez većih uzbuđenja na Grbavici.

16. minut: Prvi šut u okvir gola za Igman. Udarac Bešagića brani Dizdarević.

15. minut: Ukazuje se pomoć Bešagiću.

8. minut: Prvo uzbuđenje pred golom Igmana, udarac Šabanovića brani golman kluba iz Konjica.

6. minut: Prva prilika na utakmici. Ljuta šutira ali njegov udarac odlazi daleko od gola Bordo tima.

5. minut: Miran početak susreta.

1. minut: Počeo je susret na Grbavici.

13:57 sati: Na tribinama stadiona Grbavica nalazi se i bh. reprezentativac Smail Prevljak koji je karijeru počeo u Igmanu.

13:55 sati: Glavni arbitar ovog susreta je Mirza Kazlagić iz Cazina.

13:50 sati: Poznati su sastavi za današnji meč.

FK Igman: Ćeman, Alagić, Duraković, Ćubara, Velić, Hreljić, Bibić, Bešagić, Drljević, Kašić, Ljuca

FK Sarajevo: Dizdarević, Šabanović, Lazić, Mujakić, Islamović; Đokanović, Palić, Kapić, Velkoski, Suljić; Bagarić.

13:47 sati: S obzirom da stadion u Konjicu ne ispunjava uslove, Igman je odlučio da domaći meč igra na na stadionu Grbavica.

13:45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos revanš-meča polufinala Kupa BiH između Igmana i Sarajeva.