TOK UTAKMICA: Krupa - Sloboda 2:3, Široki Brijeg - Željezničar 0:1, Tuzla City - Radnik 1:0
Tri susreta 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu bit će odigrana danas.
13.09.2020. u 16:12

Nedjeljni program otvaraju Krupa i Sloboda od 16.30 sati. Od 18 sati na Pecari derbi igraju Široki Brijeg i Željezničar, a kolo će "zatvoriti" Tuzla City i Radnik od 20 sati.

Tekstualni prijenos utakmica 7. kola PLBiH možete pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________________________________________________________________________________________

90. minut: Kraj na Tušnju. Tuzla City - Radnik 1:0.

74. minut: Nevjerovatno šta je sada promašio Crnkić. Na prazan gol, on je uspio pogoditi golmana!

46. minut: GOOOOOOOOOOOLLLLLLL. Golom Crnkića vode domaći sa 1:0.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo polvrijeme na Tušnju - 0:0.

45. minut: Domaći su tražili penal, ali sudija Musić se nije oglasio. Protesti domaćih.

37. minut: Još jedna velika prilika za Tuzla City. Crnkić i Maksimović nisu bili precizni.

30. minut: Muminoviću se revanširao Kozić, koji je odbranio zicer Ubiparipu.

26. minut: Kakva prilika za Radnik. Karić je šutirao glavom, a Muminović panterskom intervencijom spasio Tuzla City.

24. minut: Igra se na sredini terena. Blagu inicijativu imaju domaći, ali bez konkretnijih prilika pred golom koji brani Mladen Lučić.

20. minut: Ništa - ništa na Tušnju.

12. minut: Crnkić je centrirao sa lijeve strane, ali odbrana Radnika otklanja opasnost ispred svoga gola.

9. minut: Prvi korner za domaće, ali Ubiparip pravi prekršaj u napadu.

1. minut: Počeo je meč na Tušnju.

Kraj na Pecari.

90. minut: Štilić iz slobodnjaka šutira pored gola.

90. minut: Pet minuta sudijske nadoknade na Pecari.

78. minut: Dobra prilika za Jovića, ali glavom nakon kornera šutira pored gola.

72. minut: GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL. Mujezinović pogađa za vodstvo Želje na Pecari.

70. minut: Šehić je pokušao iskosa sa lijeve strane, ali Miškić je oprezan.

66. minut: Lendrić je promašio penal!

64. minut: Nenad Džidić, pomoćni trener Širokog Brijega, dobio je crveni karton.

62. minut: Penal za Željezničar! Katastrofalna greška odbrane domaćih. Obšivač je nepropisno zaustavio Mujezinovića, a sudija Sivac pokazao je na bijelu tačku.

53. minut: Katastrofalna završnica izabranika Amara Osima. U nekoliko navrata imali su priliku ugroziti gol Širokog Brijega, ali su upropastili još jednu priliku.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na Pecari.

45. minut: Kraj prvog poluvremena - 0:0.

45. minut: Pritisak Širokog. Imao je Matić veliku priliku, ali nije pogodio.

42. minut: Domaći "stežu obruč" pred golom Plavih. Pokušao je Ćorić, ali Fejzić brani.

35. minut: Velika prilika za domaće, ali nema promjene rezultata. Širokobriježani su konkretniji nakon 35 minuta igre.

33. minut: Kombinovali su Cipetić, Jurilj i Begić, a ovaj posljednji šutira visoko preko gola.

27. minut: Pokušao je Ćorić, no lopta odlazi daleko od gola.

90. minut: Kraj u Krupi na Vrbasu, važan trijumf Slobode - 3:2.

19. minut: Prijeti Cipetić, ali brani golman Želje.

90. minut: Stopostotna šansa za Krupu, ali Devedžić blokira. Igrat će se pet minuta nadoknade.

15. minut: Dobra prilika za Želju, ali su se Štilić i Juričić prekombinovali.

10. minut: Sjajnu priliku imali su Širokobriježani. Ikić je probio desnu stranu, mogao je šutirati, ali je pokušao uposliti Ćorića koji je bio u ofsajdu, pa je prilika otišla u nepovrat.

5. minut: Pokušali su Pervan i Cipetić, ali promjene rezultata nema.

4. minut: Pervan iz slobodnog udarca pogađa živi zid Želje.

1. minut: Počeo je meč na Pecari između Širokog Brijega i Željezničara.

75. minut: Golubović je sada spasio mrežu Tuzlaka.

66. minut: GOOOOOOOOOOOLLLLLL. Sloboda opet vodi, Said Husejinović je sada pogodio. Sjajan meč u Krupi na Vrbasu.

63. minut: GOOOOOOOOOOOLLLLLL. Nikolić je izjednačio na 2:2.

59. minut: GOOOOOOOOOOOLLLLLLL. Krupa se vraća u život i smanjuje na 1:2. Nakon centaršuta Puzigaće, glavom pogađa Nikolić.

53. minut: GOOOOOOOOOOOLLLLLLL. Mujagić pogađa za 0:2. Tuzlaci su sjajno otvorili drugo poluvrijeme.

49. minut: GOOOOOOOOOLLLLLLLLLL. Sloboda vodi golom Dženisa Beganovića.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme utakmice Krupa - Sloboda.

Od 18 sati na Pecari počinje derbi između Širokog Brijega i Željezničara, a treneri Karačić i Osim su odredili sastave.

Za Široki će igrati: Miškić, Cipetić, Obšivač, Ćorić, Jurilj, Marić, Stanić, Begić, Matić, Ikić, Pervan.

S druge strane Amar Osim na teren je poslao ovih 11: Fejzić, Stevanović, Hajdarević, Kosorić, Miletić, Mujezinović, Juričić, Štilić, Sadiković, Blažević, Šehić.

45. minut: Poluvrijeme u Krupi na Vrbasu, mreže miruju - 0:0.

45. minut: Domaći su zaprijetili iz kontranapada, ali je udarac Andrejića izblokiran. Igrat će se još dvije minute sudijske nadoknade.

35. minut: Krupa pokušava iz slobodnjaka, Golubović brani lijepom paradom.

30. minut: Šansa za Slobodu. Mujagić ne koristi ubacivanje A. Beganovića i sa svega nekoliko metara šalje loptu pored gola. Nekoliko minuta ranije Andrejić je zaprijetio golu Slobode, ali Golubović brani njegov pokušaj.

24. minut: Zaprijetili su sada i domaći, ali Nikolić glavom šutira preko gola.

15. minut:Said Husejnović je pokušao iz gužve, ali Kolak opet brani.

3. minut:Tuzlaci su imali veliku priliku na otvaranju utakmice. Tomašević je izašao sam pred golmana Kolaka i šutrao sa 10 metara, ali je čuvar mreže domaćeg tima odbranio njegov udarac.

1. minut: Počeo je meč Krupa - Sloboda.

16.28. sati: U posljednjem prvenstvenom meču Krupe i Slobode odigranom u novembru 2018. godine u kanjonu Vrbasa, ekipa iz Tuzle slavila je sa 1:0, a gosti ne bi imali ništa protiv kada bi reprizirali isti rezultat.

16.25 sati: Krupa je u opasnoj zoni sa samo četiri boda iz šest kola, dok Sloboda ima sedam bodova, ali daleko od toga da su Tuzlaci u sigurnoj zoni.

16.20 sati: Poštovani posjetioci, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Krupa - Sloboda.