Evropska liga
TOK UTAKMICA: Malmo - Zrinjski 3:0, Sarajevo - BATE 1:2
Oba bh. predstavnika doživjeli poraze u prvim mečevima 3. pretkola
08.08.2019. u 18:50

Fudbaleri Sarajeva i Zrinjskog poraženi su večeras u prvim utakmicama 3. kola kvalifikacija UEFA Evropske lige od BATE Borisova i Malmoa.

Plemići su izgubili 0:3, a Sarajevo 1:2, pa su tako šanse za plasman u play-off sveli na minimum.

SASTAVI

Malmo - Zrinjski

MALMO: Dahlin, Larsson, Safari, Rieks, Lewicki, Bachirou, Rosenberg, Molins, Christiansen, Bengtsson, Berget.

ZRINJSKI: Brkić, Čirjak, Hadžić, Šovšić, Barbarić, Rugašević, Jakovljević, Rustemović, Mandić, Kadušić, Govedarica.

Sarajevo - BATE Borisov

SARAJEVO: Kovačević, Hebibović, Lazić, Šerbečić, Letić, Gavrić, Đokanović, Tatar, Milanović, Velkoski, Ahmetović.

BATE BORISOV: Cichkan, Rios, Simović, Volkov, Filipović, Yablonski, Baga, Dragun, Moukam, Stashevich, Skavysh.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

90. minut: Kraj u Zenici, BATE Borisov je slavio sa 2:1.

90. minut: Šišić pogađa prečku...

89. minut: GOOOOOOOOOOLLLLLLL! Haris Handžić pogađa za 1:2

84. minut: Nastavljen je meč na Billinom polju.

21.25 sati: Igrači se vraćaju na teren, utakmica će, ipak, biti nastavljena.

21.20 sati: Za sada nema informacija hoće li meč na Bilinom polju biti nastavljen.

78. minut: Sudija je prekinuo utakmicu, zbog upotrebe pirotehnike - topovskih udara i baklji!

71. minut: GOL! Moukam je siguran sa bijele tačke, BATE vodi sa 2:0.

69. minut: Penal za BATE Borisov!

66. minut: Sjajna akcija Bordo tima, ali je udarac Hebibovića izblokiran i lopta odlazi u korner.

63. minut: Šerbečić je nakon kornera glavom šutirao preko gola.

53. minut: Još jedna velika prilika za Sarajevo! Tatar je uposlio Handžića, a ovaj pogodio samo spoljni dio mreže. Šteta...

90. minut: Kraj u Švedskoj, Molmo je slavio protiv Zrinjskog sa 3:0.

89. minut: Sjajnu priliku je imao Mandić, ali se nije najbolje snašao nakon ubacivanja Tičinovića.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme na Bilinom polju. BATE Borisov vodi 1:0, golom iz sumnjive situacije.

75. minut: GOL! Malmo vodi sa 3:0, a strijelac je Rieks.

44. minut: Pokušao je i Hebibović, ali lopta odlazi pored gola.

66. minut: GOL! Malmo vodi 2:0, a strijelac je Christiansen.

37. minut: Nova prilika za Sarajevo. Ponovo je šutirao Handžić, ovaj put na ubacivanje Hebibovića, ali napadač Bordo tim ni ovaj put nije bio precizan.

34. minut: Handžić je pokušao udarcem glavom nakon centaršuta Milanovića, ali je lopta otišla preko gola.

19. minut: GOL! BATE vodi na Bilinom polju, strijelac je Baga. Domaći su smatrali da je lopta napustila teren, ali je belgijski sudija pokazao na centar nakon što je Baga poslao loptu u mrežu.

12. minut: Pokušao je Haris Handžić, ali je odbrana bjeloruskog tima izblokirala njegov udarac.

4. minut: Bordo tim ima veliku podršku na Bilinom polju.

1. minut: Počeo je meč na Bilinom polju. Sretno Sarajevo.

VEZANI TEKST - Husref Musemić morao mijenjati sastav, veliki hendikep za Sarajevo!

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Švedskoj.

36. minut: GOL! Malmo vodi 1:0, a strijelac je Bengtsson.

35. minut: Uzvratili su i domaći, ali je Brkić čudesnom intervencijom spasio Plemiće.

33. minut: Veliku priliku imao je Zrinjski. Rustemović je izbacio Govedaricu, koji je promašio stopostotnu priliku! Kakva šteta.

29. minut: Pritisak domaćih se nastavlja, no nakon pola sata igre mreže miruju.

25. minut: Malmo i dalje napada, ali domaći sada nisu iskoristili poklon Šovšića.

16. minut: Molins je pokušao iz okreta, ali Brkić je odbranio njegov udarac. Bio je ovo prvi udarac u okvir gola.

13. minut: Evidentno je da se Vukas odlučio da iz kontranapada ugrožava gol domaćeg tima, ali za sada nema većih prilika ni pred jednim golom.

9. minut: Malmo ima inicijativu u dosadašnjem dijelu utakmice, ali odbrana Zrinjskog za sada odolijeva napadima.

4. minut: Domaći su agresivno ušli u meč, a medicinski tim Zrinjskog već je morao intervenisati i ukazati pomoći napadaču Irfanu Hadžiću.

1. minut: Počeo je meč u Malmeu, prvi s centra su krenuli domaći fudbaleri. Sretno Zrinjski.

18.55 sati: Tribine stadiona švedskog tima dobrano su popunjene i sigurno je će Malmo imati veliku podršku. A podršku će imati i naš viceprvak, jer je manja grupa navijača Zrinjskog je na tribinama.

18.50 sati: Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 3. kola kvalifikacija UEFA Evropske lige koje će Sarajevo i Zrinjski igrati protiv BATE Borisova i Malmoa.