TOK UTAKMICA: Olimpik - Zrinjski 3:0, Tuzla City - Široki Brijeg 1:1, Velež - Željezničar 1:1
Tri utakmice 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrane se danas.
24.10.2020. u 14:15

Dva meča subotnjeg programa igrana su od 14.30 sati (Olimpik - Zrinjski 3:0 i Tuzla City - Široki Brijeg 1:1), dok je od 17 sati na programu bio derbi kola između Veleža i Željezničara - 1:1.

Tekstualne prijenose utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________________________________________________________________________

90. minut; Kraj u Vrapčićima. Završeno je 1:1.

81. minut: GOOOOOOOLLLLLLL. Alispahić je izjednačio na 1:1.

74. minut: Cvijanović je imao stopostotnu priliku, ali Erić opet brani.

61. minut: Kakva prilika za Velež. Nakon kontre šutirao je Brandao, ali je Erić odbranio njegov udarac.

60. minut: Kosorić je sada upropastio odličnu priliku za Sarajlije. Šutirao je preko gola.

55. minut: Ćivić je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

53. minut: Štilić iz slobodnjaka pogađa živi zid.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Vrapčićima.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Mostaru, nezadovoljni igrači Želje opkolili Luku Bilbiju, očito nezadovoljni njegovim suđenjem.

45. minut: Zec je dobio žuti karton nakon što je laktom udario Radovića.

42. minut: Pritisak Željezničara, ali Zec mlako šutira iz prve na dodavenje Lendrića.

40. minut: Zec je laktom udario Radovića, ali to sudija Bilbija nije vidio. U nastavku akcije Radović je oborio Zeca, ali sudija ni ovaj put nije reagovao.

36. minut: Bobić brani pokušaj Mujezinovića. Korner za Želju.

33. minut: Štilić je prekombinovao na vrhu šesnaesterca Veleža, a na drugoj strani Radovac je šutirao preko gola.

30. minut: Zeljković je pokušao iz "mrtvog ugla", ali Erić se nije dao zbuniti.

11. minut: Željo je mogao do izjednačenja. Ćosić je nespretno reagovao, ali je Bobić na mjestu i izbija loptu u korner.

7. minut: GOOOOOOOOOLLLLLLL! Velež vodi protiv Željezničara, strijelac je Mulić. Na ubacivanje Cvijanovića, stoperi Želje su spavali, a korpulentni Mulić glavom je poslao loptu u mrežu.

2. minut: Radovac je snažno šutirao, ali Erić brani.

1. minut: Počeo je derbi u Mostaru.

16.43 sati: S druge strane Amar Osim, trener Želje, na teren je poslao sljedećih 11: Erić, Stevanović, Kosorić, Milićević, Ikić, Štilić, Hajdarević, Mujezinović, A. Zec, Alispahić i Lendrić.

16.42 sati: Velež će igrati u sastavu: Bobić, Radović, Bihorac, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Ćivić, Radovac, Brandao, Cvijanović, Mulić.

16.40 sati: Od 17 sati derbi kola igraju Velež i Željezničar.

90. minut: Kraj i na Tušnju. Veliko iznenađenje priredio je Široki Brijeg protiv Tuzla Cityja odigravši 1:1.

90. minut: Završen je meč na Otoci, Olimpik je razbio Zrinjski sa 3:0.

90. minut: GOOOOOOOOOLLLLLL! Olimpik vodi 3:0 protiv Zrinjskog.

76. minut: Poništen je pogodak Nemanji Bilbiji, jer je prethodno napravio faul u napadu.

75. minut: Dva gola na Tušnju za samo 30 sekundi. Gosti su poveli golom Stanića, a izjednačio je Ubiparip tek što se krenulo s centra.

63. minut: GOOOOOOOLLLLLLLL! Olimpik vodi 2:0. Opet je pogodio Lekanić.

60. minut: Novi penal za Olimpik, Ivan Brkić, golman Zrinjskog dobio je crveni karton!

56. minut: GOOOOOOOLLLLLLL! Olimpik vodi protiv Zrinjskog! Strijelac je bio Lekanić sa bijele tačke. Prethodno je Brkić srušio Cruza.

47. minut: Velika prilika za Bilbiju na startu drugog dijela, ali njegov udarac brani Hadžić.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme i na Tušnju, gdje su također mreže mirovale.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme na Otoci - bez golova.

30. minut:Šta je sada promašio Ivančić. Napadač Zrinjskog je bio sam na drugoj stativi, ali je glavom šutirao pored gola.

25. minut: Nova prilika za Zrinjski. Sada je i Filipović zaprijetio, ali golman Olimpika krajnjim naporom brani njegov udarac.

11. minut: Rustemović je snažno šutirao, ali Zlomislić spašava Široki Brijeg.

8. minut: Prvo uzbuđenje i na Otoci. Zaprijetio je Olimpik, ali udarac Cruza glavom ide preko gola Zrinjskog.

7. minut: Odgovorili su domaći na Tušnju, ali ni Crnkić nije precizan.

5. minut: Zaprijetio je Široki Brijeg iz kontre, ali Marić je šutirao pored gola.

1. minut:POčele su utakmice na Otoci i na Tušnju.

14.20 sati:Širokobriježani će na Tušnju biti oslabljeni, jer su zbog koronavirusa ostali vez velikog broja prvotimaca, pa je na put krenulo 12 juniora.

14.15 sati: Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 12. kola PLBiH.