31. kolo
TOK UTAKMICA Sloboda - Borac 2:1, Posušje - Zrinjski 2:2
Danas je nastavljeno takmičenje u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, u kojoj se sezona primiče kraju.
15.05.2022. u 14:55

Sloboda je na Tušnju nadigrala Borac 2:1 i došla na korak do opstanka u ligi dva kola prije kraja prvenstva, a u hercegovačkom okršaju Posušje i Zrinjski podijelili su bodove. Meč je završen rezultatom 2:2.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

___________________

Kraj utakmice u Posušju.

90. minut: I dalje 2:2, četiri minute nadoknade,

62. minut: Golijada u Posušju. Sada je 2:2, a drugi gol na meču postigao je Nemanja Bilbija.

54. minut: GOOOOOL. Preokret na Mokrom docu. Milanović je pogodio mrežu Zrinjskog.

52. minut: GOOOOL. Posušje je poravnalo. Begić je strijelac.

Završeno je prvo poluvrijeme. Zrinjski na odmor nosi minimalnu prednost.

37. minut: GOOOOL. Bilbija trese mrežu Posušja. Vodi Zrinjski. Kapiten Mostaraca pogodio je 30. put u sezoni.

30. minut: Nema golova u Posušju, prilika s obje strane ima, ali mreže miruju.

1. minut: Počeo je hercegovački dvoboj u Posušju.

Kraj u Tuzli. Pobjeda Slobode. Tuzlaci jako blizu opstanka.

82. minut: Malo je nedostajalo da Ramić dođe do hat-tricka. Osmić je probio i centrirao, a napadač Slobode ovoga puta bio je neprecizan.

71. minut: GOOOOOL. Sloboda opet vodi. Ramić je ponovo strijelac. Veselinović je odlično prošao svog čuvara, a Ramić dokazao da je dominantan u skoku i glavom proslijedio loptu u mrežu.

68. minut: Veselinović je šutirao, lopta ide pored gola, a Sloboda će izvesti korner.

67. minut: Jović mijenja Čavića kod Borca.

59. minut: Uzburkane strasti na terenu. Koškanje Predragovića i Begića sudija Jelić smiruje žutim kartonima.

52. minut: Izmjena u Slobodi. Mujagić mijenja Mehmedovića.

46. minut: Nastavljen je duel u Tuzli.

Kraj prvog dijela.

45+3: Svi su sada ustali na Tušnju, tražili su domaći penal, sudija se nije oglasio.

Zbog prigovora je isključen član stručnog štaba Slobode Gradimir Crnogorac.

45. minut: GOOOL. Borac je poravnao. Pred sam kraj prvog dijela pogodio je Vušurović. Dok su ležala dvojica igrača Slobode, Subić je ubacio loptu u šesnaesterac, Ćivića je lopta preskočila i došla do Vušurovića, koji matira Bukvića.

32. minut: Žuti karton za Karišika u ekipi Slobode.

18. minut: Još jedna šansa za Ramića. Oprobao je udarac nakon proigravanja Mehmedovića, ali ovoga puta Ćetković uspješniji.

14. minut: GOOOOOL. Sloboda vodi. Ramić je strijelac. Napadač Slobode zatresao je mrežu Borca glavom poslije kornera.

10. minut: Prva prilika za Slobodu. Predragović šalje loptu pored gola.

15:02 Krenuo je susret na Tušnju.