Konferencijska liga
TOK UTAKMICA: Velež - AEK 2:1, Linfield - Borac 4:0
Fudbaleri Veleža i Borca večeras su odigrali prve susrete drugog pretkola UEFA Konferencijske lige.
22.07.2021. u 19:06

Velež je na Grbavici savladao favorizovani AEK sa 2:1, dok su Banjalučani potopljeni kod Linfielda u Belsfastu.

Tekstualni prijenos utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________________

90. minut: Kraj meča u Belfastu, težak poraz Borca.

90. minut: GOL! Callacher pogađa za 4:0.

75. minut: GOL! Mulgrew pogađa za 3:0 u Belfastu.

90. minut: Kraj na Grbavici, velika pobjeda Veleža.

90. minut: Tri minute nadoknade na Grbavici.

87. minut: Finiš je utakmice na Grbavici, može li Velež sačuvati prednost?

63. minut: Vranješ glavom šutirao pored gola Linfielda.

78. minut: Velika prilika za Velež, ali Georgijevićev udarac glavom brani golman AEK-a.

61. minut: Borac je nemoćan u Belfastu, prvak BiH se čini pomorio sa porazom.

74. minut: Velika prilika za AEK. Tzavellas je ponovo zaprijetio, a nakon kornera glavom je šutirao pored gola.

70. minut: Velež uspješno čuva prednost protiv favorizovanih Grka.

52. minut: GOOOOOOOOLLLLLLLLLL! Velež vodi protiv AEK-a, strijelac je Dženan Zajmović!

49. minut: Tzavellas nakon prekida šutira glavom, ali lopta odlazi pored gola.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Belfastu, Borac gubi 0:2.

45. minut: Završeno je poluvrijeme na Grbavici. Velež - AEK 1:1.

25. minut: GOL! Linfield je udvostručio prednost. Prvak BiH je na koljenima. Manzinga je strijelac.

20. minut: Sjajna prilika za Borac. Zakarić je odigrao u sredinu za Begića koji iz izgledne pozicije pogađa golmana domaćih.

35. minut: Sada je izblokiran udarac Osmića. Nakon kornera za Velež šutirao je Isić, ali nije bio precizan.

32. minut: Pršeš je sjajno šutirao, ali je golman AEK-a paradom spasio svoj gol.

13. minut: Fallon je ubacio loptu sa lijeve strane, ali je Pavlović bio na mjestu. Ostaje 1:0 u Belfastu.

26. minut: Panična intervencija golmana Veleža, dva vezana kornera za AEK.

19. minut: Pokušao je Zajmović, ali golman AEK-a brani njegov udarac.

2. minut: GOL! Linfield vodi protiv Borca, Newberry je pogodio.

1. minut: Počeo je meč u Belfastu, sretno Banjalučani!

14. minut: GOOOOOOOLLLLLLLLL! Grbavica je eksplodirala, eurogol Omara Pršeša! Velež je izjednačio.

12. minut: GOL! AEK je poveo na Grbavici. Ansarifard je izbjegao ofsajd zamku i bez problema matirao Bogdanovića.

6. minut: Shakhov je pokušao sa dvadesetak metara, ali Bogdanović bez problema zaustavlja njegov udarac.

5. minut: Bez većih uzbuđenja na meču Veleža i AEK-a.

20:32 sati: Milsami, koji je izbacio Sarajevo, doživio je večeras katastrofu na gostovanju kod Elfsborga. Izgubili su 0:4, a dobili su i tri crvena kartona!

1. minut: Počeo je meč Velež - AEK, sretno Rođeni!

20:28 sati: Sve je spremno za početak meča na Grbavici.

19.35 sati: Od 20.45 sati u Belfastu na teren će istrčati i prvak BiH - Borac.

Za navijače Borca stižu sjajne vijesti iz Sjeverne Irske, jer će kapiten Stojan Vranješ biti spreman za meč sa Linfieldom. Također, na gol se vratio oporavljeni Pavlović.

Za Banjalučane će igrati: Pavlović, Ćorić, Milojević, Jovanović, Ćosić, Begić, Vojnović, Zakarić, Meleg, Vranješ, Moraitis.

Linfield će početi meč u sastavu: Johns, Hume, Newberry, Callacher, Clarke, Mulgrew, Shleds, Millar, Palmer, Fallon, Manzinga.

19.06 sati: Treneri Feđa Dudić i Vladan Milojević odabrali su startere za ovaj duel.

Za AEK će igrati: Tsintotas, Lopes, Tzavellas, Svarnas, Bakakis, Shakhov, Szymanski, Albanis, Garcia, Mantalos, Ansarifard.

Dudić se odlučio za ovih 11 fudbalera: Bogdanović, Ovčina, Zeljković, Isić, Dario, Hasanović, Pršeš, Ćosić, Anđušić, Brandao i Zajmović.

Povrijeđeni Samir Radovac nije spreman da zaigra od prve minute, a priliku će čekati s klupe za rezervne igrače.

Velež je objavio fotografije stadiona Grbavica, uz poruku da su teren i tribine spremni za večerašnji duel. Meč će suditi Nathan Verboomen iz Belgije.