TOK UTAKMICA: Željezničar - Tuzla City 0:0, Široki Brijeg - Olimpik 3:0, Sarajevo - Krupa 1:0
Danas su na rasporedu bila tri susreta 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.
21.03.2021. u 14:44

Od 15 sati igrali su Sarajevo - Krupa (1:0), dok su od 17 sati snage odmjerili Željezničar - Tuzla City (0:0) i Široki Brijeg - Olimpik (2:0).

Tekstualni prijenos utakmica 23. kola PLBiH pratite na portalu Faktor.ba.

___________________________________________________________________________________

90. minut: Kraj na Grbavici.

90. minut: Njegomirović je podijelio dva crvena kartona - Ikiću i Crnkiću.

90. minut: Pritisak Željezničara, ali se gosti uspješno brane.

90. minut: GOOOOOOOOLLLLL! Široki vodi 3:0, Ikić postiže svoj drugi gol.

75. minut: Poništen je još jedan pogodak Željezničaru, opet zbog ofsajda.

72. minut: Opravdano je poništen gol Željezničaru. Zec je bio u ofsajdu.

70. minut: Domaći ponovo traže kazneni udarac nakon što je Šabanadžović pao u kaznenom prosotru, ali Njegomirović se opet ne oglašava.

68. minut: Zec šutira iz sjajne pozicije, brani Muminović.

58. minut: Tražili su igrači Želje u dva navrata penal - prvo su signalizirali ruku, a potom i prekršaj. Ipak, sudija Njegomirović samo je odmahnuo rukom. Definitivno, Brkić je igrao rukom, što se moglo vidjeti i na usporenom snimku.

53. minut: GOOOOOOOOLLLLLLL! Široki Brijeg vodi 2:0, Jurilj je pogodio.

51. minut: Juričić je sjajno uposlio Štilića, ali kapiten Želje je iz izgledne pozicije šutirao preko gola.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Juričić je imao priliku, ali brani Muminović. Kraj prvog poluvremena.

30. minut: Jurilj je imao veliku priliku za Široki, ali ostaje 1:0.

23. minut: Juričić iz okreta sa ivice šesnaesterca pogađa golmana Muminovića.

17. minut: Odgovorili su gosti, a Badji u padu sa peterca šutira preko gola. Sjajna utakmica na Grbavici. I Olimpik je imao dobru šansu na Pecari, ali je Miškić spasio domaće.

16. minut: Velika prilika za Želju, ali Muminović panterskom intervencijom spašava Tuzla City.

9. minut: Velika prilika za goste iz Tuzle, Mišić je iz dobre situacije šutirao pored gola.

8. minut: GOOOOOOOOOLLLLLL! Široki Brijeg vodi protiv Olimpika. Ikić je pogodio mrežu Vukova.

6. minut: Štilić je iz slobodnjaka pogodio okvir gol, ali je Muminović obranio pokušaj kapitena Želje.

1. minut: Pogriješio je golman Želje, ali gosti nisu iskoristili veliku priliku.

1. minut: Počele su utakmice na Grbavici i na Pecari.

U 17 sati počinju preostala dva meča 23. kola. Željo na Grbavici dočekuje Tuzla City, a Olimpik gostuje na Pecari kod Širokog Brijega.

90. minut: Kraj na Koševu, Bordo tim je slavio sa 1:0.

90. minut: Igrat će se još četiri minute sudijske nadoknade.

71. minut: Ukazuje se pomoć Varešanoviću, nadamo se da povreda nije ozbiljnije prirode. U pitanju je povreda lijevog koljena.

57. minut: GOOOOOOOOOOLLLLLLLL! Sarajevo vodi, strijelac je Varešanović. Milanović je asistent. Ovo je prvjenac fudbalera koji je nosio i dres Liverpoola.

52. minut: Stopostotna prilika za Bordo klub, ali Kolak brani udarac Mešanovića. Bila je ovo najbolja prilika na utakmici.

51. minut: Pejović je pokušao iz slobodnjaka, ali je šutirao visoko preko gola.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme na Koševu, nema golova.

45. minut: Nova izmjena u ekipi Sarajeva. Sušić se požalio na povredu, umjesto njega ušao je Pejović.

43. minut: Nakon sudara glavama ostali su ležati Jović i Oremuš. Sudija Bandić je odmah prekinuo meč u pritrčao u pomoć igraču Sarajeva, okrenuo ga je na stranu i pomogao mu. Sve se dobro završilo, pohvale za reakciju sudije iz Gruda.

41. minut: Još jedna opasnost pred golom Sarajeva, ali Miličević zaustavlja napad Krupe.

40. minut: Rakić je pokušao glavom, ali Kovačević ponovo na mjestu.

36. minut: Varešanović šutira mlako, brani golman Krupe.

35. minut: Izmjena u ekipi Sarajeva, umjesto povrijeđenog Hebibovića ulazi Milanović.

26. minut: Žuti karton dobio je Muminović.

21. minut: Rakić je šutirao mlako iz okreta, Kovačević bez problema spašava gol Sarajeva.

14. minut: Imala je Krupa odličnu priliku nakon što su oduzeli loptu na sredini terena, ali je nedostajao zadnji pas.

8. minut: U prilici je bio Hebibović, koji nije uspio matirati Kolaka.

6. minut: Pokušao je Dujaković, ali je odbrana Bordo tima izblokirala njegov udarac.

5. minut: Nakon sudara Jovića i Kovačevića u kaznenom prostoru Sarajeva, uslijedio je kraći prekid. Obojica igrača su nastavili igru.

1. minut: Počeo je meč na Koševu.

14:58 sati: I današnje utakmice počinju minutom šutenje u pomen na Esnafa Buzu, delegata na utakmicama Premijer lige BiH, koji je preminuo u petak.

14:56 sati: Utakmicu će suditi Antoni Bandić iz Gruda, kojem će asistirati Arnel Novalić i Sreten Udovičić.

14:47 sati: Sarajevo će igrati u sastavu: Kovačević, Miličevć, Adukor, Oremuš, Hodžić, Đokanović, Sušić, Varešanović, Hebibović, Fanimo i Mešanović. S druge strane, za Krupu će igrati: Kolak, Pavlović, Karišik, Galić, Ćivić, Muminović, Palić, Dujaković, Jović, Nikolić i Rakić.

14.45 sati: Poštovani posjetioci portala Faktor.ba dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 23. kola Premijer lige BiH.