Borba za EP
TOK UTAKMICE: Armenija - Bosna i Hercegovina 4:2
Dva puta smo se vraćali, ali smo na kraju poraženi
08.09.2019. u 14:30

Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Yerevanu od Armenije u meču 6. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Zmajevima je pobjeda bila imperativ, ali su izgubili sa 2:4.

Sastavi

BOSNA I HERCEGOVINA: Šehić, Todorović, Bičakčić, Zukanović, Kolašinac, Pjanić, Bešić, Cimirot, Gojak, Višća, Džeko.

ARMENIJA: Airapetyan, Haroyan, Mkrtchyan, Ghazaryan, Barseghyan, Hovhannisyan, Ishkhanyan, Mkhtaryan, Hambartsumyan, Adamyan.

Glavni sudija je Benoit Bastien iz Francuske, a asistirat će mu zemljaci Hicham Zakrani i Frederic Haquette. Četvrti sudija je Benoit Millot, također iz Francuske.

Tekstualni prijenos iz Yerevana mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

90. minut: Kraj u Yerevanu. BiH je poražena sa 2:4.

86. minut: Domaći golman zaustavlja još jedan pokušaj Džeke.

77. minut: GOL! Hambartsumyan pogađa za 3:2.

72. minut: Francuski sudija oštetio je Zmajeve. Džeko je srušen u kaznenom prostoru domaćih, a Benoit Bastien svirao je kontrafaul.

70. minut: GOOOOOOOOLLLLLLL! Gojak pogađa za 2:2.

69. minut: Kako javlja reporter NOVA BH domaći navijači gađaju navijače BiH na tribinama stadiona u Yerevanu.

67. minut: GOL! Armenija vodi 2:1.

64. minut: Umjesto Višće ušao je Duljević i odmah imao dobru priliku, ali je komplikovao, pa je domaća odbrana otklonila opasnost.

63. minut: Kakva šansa za BiH. Gojak je bio sam pred golmanom Armenije koji nevjerovatnom reakcijom spašava svoj gol.

61. minut: Nakon sat igre Armenija ima 14 pokušaja prema golu BiH, a naš tim 9.

56. minut: Barseghyan šutira preko gola. "Visimo" u drugom poluvremenu, vezni red kao da ne postoji.

51. minut: Ponovo su Armenci imali priliku nakon greške našeg tima, ali je Adamyan šutirao pored gola.

50. minut: "Bomba" Barseghyana sa 30-ak metara, Šehić izbija loptu u korner.

49. minut: Otvaranje drugog dijela pripada Armeniji, ali naša odbrana za sada odolijeva napadima.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, sretno Zmajevi.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme.

45. minut: Požutio je i Muhamed Bešić.

42. minut: Pjanić je iz kornera pronašao Džeku, ali Dijamant glavom šutira pored gola.

39. minut: Stopostotna prilika za BiH. Imali smo kontru četiri na dva, ali je udarac Bešića odbranio domaći golman.

38. minut: Sjajan pokušaj Pjanića iz slobodnjaka, ali se mreža tresla sa spoljne strane.

36. minut: Zmajevi su preuzeli sredinu terena, ali nedostaje završni pas.

32. minut: Ghazaryan je dobio žuti karton.

28. minut: Zaprijetili su Zmajevi iz kontre, ali je Višća slabo šutirao u završnici.

25. minut: Žuti karton dobio je Edin Višća.

17. minut: Armenci su izigrali našu odbranu nakon kornera, ali je Mkhtaryan šutirao preko gola.

13. minut: GOOOOOOOOLLLLLLL! Edin Džeko je izjednačio na 1:1. Asistent je Gojak.

7. minut: Velika šansa za BiH. Ubacio je Pjanić, a Bičakčić je promašio loptu i propustio priliku da vrati stvari na početak.

3. minut: GOL! Armenija vodi, strijelac je Mkhtaryan nakon greške Zukanovića.

3. minut: Džeko pogodio stativu.

1. minut: Počela je utakmica, sretno Zmajevi.

14.58 sati: Prije početka utakmice srdačno su se pozdravili novi saigrači iz Rome - Džeko i Mkhtaryan, koji će večeras biti na suprotnim stranama.

14.57 sati: "Jedna si jedina" odjekivala u Yerevanu.

14.52 sati: Očekuje se izlazak igrača na teren. Podsjetimo, BiH je trenutno treća u grupi J sa sedam bodova. Italija je prva sa 15, a Armenija četvrta sa šest.

Rezultati by SofaScore

14.40 sati: Robert Prosinečki, selektor Zmajeva, pojačao je veznu red, pa će u tandemu sa Pjanićem zaigrati Bešić i Cimirot, dok će poziciju lijevog krila pokriti Amer Gojak.

VEZANI TEKST - Sastav Zmajeva: Robert Prosinečki Armeniji "servirao" jedno iznenađenje

14.35 sati: Bh. tim će imati podršku sa tribina i Yerevanu, gdje je stiglo 20-ak BH Fanaticosa.

14.30 sati: Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Armenija - BiH.