Prijateljski meč
TOK UTAKMICE: BiH - Kuvajt 1:0
Između dvije utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, Francuskom i Kazahstanom, fudbalska A reprezentacija BiH večeras je odigrala prijateljski meč protiv Kuvajta.
04.09.2021. u 20:26

Zmajevu su slavili sa 1:0 i prekinuli crni niz bez pobjeda koji je trajao od 18. novembra 2019. godine.

Ujedno, selektor Ivaylo Petev upisao je prvu pobjedu na klupi Zmajeva nakon četiri remija i dva poraza.

Tekstualni prijenos sa Bilinog polja mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

_______________________

22:39 sati: Završen je meč na Bilinom polju, BiH je slavila 1:0.

82. minut: Još jedan veliki promašaj Kuvajta.

66. minut: GOOOOOLLLLLLLLLLLLLL! Prevljak pogađa za vodstvo BiH. Sjajno je iskoristio poklon kapitena Ćivića, koji mu je servirao priliku kao na tacni.

58. minut: Još jedna velika prilika za Kuvajt. Sada je rezervista Al Khaldi glavom šutirao preko gola.

51. minut: Kuvajt je imao veliku priliku, ali u situaciji dva na jedan, gosti nisu uspjeli pogoditi mrežu Vasilja.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

21:33 sati: Završeno je prvo poluvrijeme na Bilinom polju. Istovremeno, Ukrajina vodi protiv Francuske.

42. minut: Nalić sjajno šutira glavom, ali brani golman Kuvajta.

40. minut: BiH je propustila još jednu priliku.

25. minut: Sada na drugoj strani Nalić pogađa prečku i to na ubacivanje Prevljaka.

21. minut: Kuvajt je pogodio prečku!

11. minut: Zmajevi nisu pokazali ništa u prvih deset minuta igre.

9. minut: Nalić je ubacio sa lijeve strane, ali je Prevljak zakasnio za djelić sekunde.

8. minut: BiH je imala prvi korner, ali su naši igrači loše kombinovali i izgubili su loptu.

6. minut: Nakon pet minuta igre jasno je da će BiH napadati i diktirati tempo. No, zasada, bez većih uzbuđenja.

1. minut: Počeo je meč na Bilinom polju. Sretno Zmajevi.

20:44 sati: Kapiten Zmajeva večeras će biti Eldar Ćivić.

20:39 sati: Edin Džeko, Miralem Pjanić, Sead Kolašinac i mateo Sušić su u svečanoj loži i vjerovatno večeras neće nastupiti. Također, u svečanoj loži je i Zlatan Bajramović, nekadašnji reprezentativac BiH, koji je došao dati podršku Zmajevima.

20:30 sati: BiH će večeras nastupiti u sastavu: Vasilj, Cipetić, Jovičić, Kovačević, Ćivić, Lončar, Hajradinović, Stevanović, Gojak, Nalić i Prevljak.

20.20 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice BiH - Kuvajt.