Eurobsket 2021
TOK UTAKMICE: BiH - Turska 64:54
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je i drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu, a sa 64:54 savadale su selekciju Turske.
18.06.2021. u 11:36

Najbolje bh. košarkašice u četvrtak su sa 70:55 savladale favorizovanu Belgiju, a eventualna pobjeda danas donijela bi im plasman u narednu fazu takmičenja. Od ishoda mečeva posljednjeg kola zavisit će da li će se plasirati u osminu finala ili direktno u četvrtfinale, ukoliko grupnu fazu okončaju na prvoj poziciji.

Selekcija Turske, koja inače zauzima četvrto mjesto na FIBA rankingu najboljih evropskih reprezentacija, jučer je poražena od Slovenije sa 72:47.

U našem timu jučer je blistala Nikolina Babić sa 23 poena, uz šut 9/10 iz igre, a za odličnu partiju nagrađena je i mjestom i idealnoj petorci prvog kola kontinentalnog šampionata.
________________________________________________________

Prvo poluvrijeme okončano je minimalnom prednošću naše selekcije, no igra definitivno nije ni približna jučerašnjem izdanju protiv Belgije. Nadati se da ćemo u drugo povuvremenu ponoviti igru od jučer.

4. ČETVRTINA

Kraj utakmice! Važna pobjeda košarkašica Bosne i Hercegovine. Prvi put smo na EP-u uvezali dvije pobjede!

10. minut: Odličan skok Gajić u odbrani, dva slobodna bacanja za Nikolinu Babić. Pogodila je oba!

10. minut: Loša reakcija Turske, prekršaj u napadu nad Maricom Gajić.

9. minut: Babić je izborila dva slobodna bacanja. Pogodila je oba!

9. minut: Hollingsworth je promašila drugo slobodno, napravili smo prekršaj. Nova slobodna bacanja za Tursku. Gulcan je pogodila oba "penala".

9. minut: Turkinje su promašile dva šuta, peta lična za Jonquel Jones. Džebo će je zamijeniti.

9. minut: Tavić je pogodila oba "penala". Selektor Turske pozvao je time-out.

9. minut: Gajić promašuje za tri poena, a potom krade loptu u odbrani. Tavić je izborila faul.

8. minut: Gulcan pogađa za 58:51.

7. minut: Turska presjeca pas Jones za Gajić. Još 2,3 sekunde za napad BiH. Lojo je pozvao time-out. Tri minute i devet sekundi do kraja utakmice.

6. minut: Turkinje su smanjile na 57:49, tavić je dobila dva slobodna bacanja.

6. minut: Jones pogađa uz prekršaj! Promašila je penal.

5. minut: Gajić promašuje, Jones hvata loptu uz faul.

5. minut: Gulcu smanjuje na 46:55.

5. minut: Dva slobodna bacanja za Anđelu Delić. Pogodila je oba.

4. minut: Odlično igramo u odlučujućoj četvrtini! Serija BiH 15:0!

3. minut: Nova tricaaa! Babić je sada pogodila! Gajić je upisala asistenciju. Novi time-out turskog selektora.

3. minut: Tricaaa! Jones pogađa!!!

3. minut: Džombeta pogađa, vodimo 45:44.

2. minut: Mini-serija BiH, Gajić je u kontri pogodila za 43:44. Selektor Turske pozvao je time-out. Brzo smo istopili prednost Turske, no moramo nastaviti u ovom ritmu.

1. minut: Gajić pogađa poslije asistencije Jones uz dodatno slobodno bacanje. Pogodila je i dodatni "penal".

3. ČETVRTINA

10. minut: Jones skoro sa zvukom sirene promašuje šut za tri poena.

10. minut: Džombeta je priskločila i pogodila nakon promašaja Anđele Delić.

9. minut: Gajić je faulom zaustavila Hollingsworth, naša selekcija je izašla iz bonusa.

8. minut: Fitik kažnjava tricom naš tim! Lojo je zatražio tim-out. Loša igra našeg tima. Prethodno je Delić promašila šut za tri poena.

8. minuta: Sada malo i sreće za naš tim, Turkinje su promašile dva zicera u jednom napadu.

7. minut: Tavić je pogodila oba penala.

7. minut: Okten vraća Turskoj sedam poena prednosti.

6. minut: Deura pogađa za dva poena. Smanjili smo na 34:39.

6. minut: Hollingsworth je pogodila oba penala.

6. minut: BiH u problemu, Jones je dosuđen četvrti faul.

6. minut: Tavić pogađa, sada je 32:37.

5. minut: Babić ne pogađa za dva poena.

4. minut: Odlična serija Turkinja, devet vezanih poena.

3. minut: Gulcan pogađa za tri poena.

3. minut: Hollingsworth izjednačuje na 30:30.

2. minut: Tricaaa! Jones pogađa za tri poena i vraća prednost našem timu!

2. minut: Deura promašuje za tri poena, zatim i Jones za dva. Prvo vodstvo Turske.

1. minut:
Počela je treća četvrtina. Prvi napad ima Turkinje.

2. ČETVRTINA

10. minut: Loše organizovan zadnji napad naše selekcije. Iako je na semaforu bilo još šest sekundi posljednji šut u prvom poluvremenu uputila je Matea Tavić sa centra igrališta.

10. minut: Onar smanjuje na 27:26.

10. minut: Jones je sigurna sa linije "penala", pogodila je oba.

10. minut: Hollingsworth je smanjila na 25:24.

9. minut: Dva slobodna bacanja za BiH. Babić je na liniji za slobodna bacanja. Pogodila je jedno od dva.

9. minut: Ponovo problemi u organizaciji napada za našu selekciju. Srećom Turkinje je nisu uspjele iskotrolisati. Selektor Lojo je pozvao minut odmora.

9. minut: Konačno poeni za BiH, Marica Gajić je pogodila.

9. minut: Okten je pogodila, Turska je u seriji, rezuultat je 22:22.

8. minut: Serija Turske 10:0! Još jedna greška naše selekcije u napadu.

7. minut: Gajić je izborila loptu za BiH nakon promašaja Deure.

6. minut: Tavić promašuje zicer, Turkinje nas kažnjavaju tricom.

6. minut: Gulcan je napravila seriju 6:0 za Tursku. Jones se vratila u igru.

5. minut: Novi poeni za Gulcan, selektor BiH je pozvao time-out.

5. minut: Gulcan je smanjila na 22:12.

5. minut: Tricaaa! Džebo pogađa!

3. minut: Pravimo grešku u predaji lopte, Turska će imati napad.

3. minut: Jones pravi faul u napadu, ovo joj je bio treći. Lojo je izvodi iz igre...

2. minut: Jones je pogodila oba slobodna bacanja.

1. minut: Onar smanjuje na 17:10.

1. minut: Počela je druga četvrtina, prvi napad ima Bosna i Hercegovina.

1. ČETVRTINA

10. minut: Jones pogađa polaganje za zvukom sirene. BiH nakon prve četvrtine vodi 17:8.

10. minut: Tavić promašuje šut za tri poena.

10. minut: Jones pogađa jedan od dva "penala".

9. minut: Džombeta pravi prvi faul naše selekcije u današnjem susretu.

9. minut: Okten je smanjila prednost BiH na 14:8.

8. minut: Babić promašuje polaganje, isto čini i Jones u narednom napadu naše selekcije.

7. minut: Tricaaa! Matea tavić pogađa svoj drugi šut za dva poena. Turski selektor je pozvao time-out.

7. minut: Canitez smanjuje na 11:4.

6. minut: Deura je sigurno realizovala dva slobodna bacanja nakon tehničke greške, lopta je u našem posjedu.

6. minut: Prvi poeni Nikoline Babić. Polaganje za dva poena...

6. minut: Tavić neprecizna za tri, ali Turkinje griješe u predaji lopte.

5. minut: Tricaaa! Jones pogađa iz trećeg pokušaja za tri poena.

5. minut: Deura promašuje šut za tri poena... Dosta promašaja na samom početku susreta na obje strane.

4. minut: Lopta se odbila u ruke naših košarkašica nakon promašenog slobodnog bacanja, ali smo potrošili vrijeme za napad.

4. minut: Dva slobodna bacanja za Tavić, pogodila je samo jedno.

3. minut: Loše šutersko izdanje za Jones na početku utakmice.

2. minut: Tricaaaa! Mate Tavić postiže prve poene za BiH.

2. minut: Gajić je promašila polaganje...

1. minut: Još jedan promašaj Jones, ovoga puta je šutirala za tri poena.

1. minut: Prvi promašaj Jonquel Jones.

1. minut: Počela je utakmica, prvi napad će imati BiH. Sretno djevojke!

12:00 - Bilgic, Cakir, Canitez, Hollingsworth i Yildizan su petorka Turske.

12:00 - BiH će utakmicu početi u sastavu: Deura, Babić, Gajić, Tavić i Jones.

11:56 - Sada u dvorani svira turska himna.

11:54 - U toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine.

11:53 - Najbolje bh. košarkašice danas će igrati u plavoj opremi.