Kvalifikacije za EP
TOK UTAKMICE: Bjelorusija - Bosna i Hercegovina 29:30
Meč u bjeloruskoj prijestolnici igra se od 17 sati
25.10.2018. u 16:35

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas u Minsku počinje kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020. Prvi protivnik izabranicima Bilala Šumana u grupi 5 je selekcija Bjelorusije.

Meč u bjeloruskoj prijestolnici igra se od 17 sati. Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________________________________________________________________

U posljednjoj sekund meča Prce iz sedmerca pogađa za pobjedu BiH. Izabranici Bilala Šumana napravili su veliko korak ka plasman na Evropsko prvenstvo.

59. minut: Igra se gol za gol. Sada je 29:29.

56. minut: Veliki preokret BiH. Terzić siguran sa sedam metara za 27:28, a potom Burić bilježi novu odbranu.

55. minut: BiH ima napad za prvo vodstvo na susretu.

Prvo izjednačenje na meču - 27:27

53. minut: BiH ima šansu za poravnanje. Nuić je smanjio na 27;26, a Bjelorusi prave faul u napadu.

49. minut: BiH dolazi na minus jedan golom Karačića.

47. minut: Treći gol Terzića za 25:22. BiH sada igra odbranu 5:1, što je proizvelo lagan pogodak Nuića i -2 (25:23).

43. minut: Novi gol Prcea, potrebna je dobra odbrana bh. timu.

42. minut: Drugo isključenje za Karaleka. BiH gubi 22:19 i ima priliku da se s igračem više približi domaćem timu.

37. minut: Golovima Nuića i Terzića BiH dolazi na dva gola zaostatka.

35. minut: Bjelorusija ponovo ima plus četiri.

33. minut: Snage na parketu su izjednačene nakon što je jedan bjeloruski reprezentativac zaradio isključenje.

33. minut: Senjamin Burić će dvije minute na hlađenje Drugo isključenje za bh. tima, a Bjelorusija će imati priliku da iz sedmerca poveća vodstvo. Grahovac brani sedmerac i bilježi drugi intervenciju.

32. minut Promjena na golu BiH. Grahovac je među stativama umjesto Burića.

31. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. BiH postiže drugi gol s krila, Nuić je drugi put pogodio.

30. minut: Prce je postigao treći gol na meču za 15:11, a zatim Nuić smanjuje na 15:12. BiH u posljednjim momentima prvog dijela prima gol za 16:12.

27. minut: Bjelorusija kažnjava svaku tehničku grešku bh. rukometaša. Ponovo je uslijedio brz napad za 14:10 i najveću prednost domaće reprezentacije na susretu.

25. minut: Prce ne koristi sedmerac. Pet minuta do odlaska na odmor domaći tim vodi sa 12:10.

23. minut: Bilal Šuman zatražio minutu odmora. Bjelorusija vodi sa 11:9, a loptu će imati bh. rukometaši.

22. minut: Prvo isključenje za BiH, Vegar ide na hlađenje dvije minute.

20. minut:  BiH prima ponovo lagani pogodak za 11:9. Karačić je pogriješio u napadu, a Bjerorusija postiže treći gol iz kontre za 11:9.

19. minut: Treća odbrana Burića, a nakon toga Zmajevi gube loptu u napadu.

17. minut: Prvo isključenje. Karalek će na hlađenje dvije minute, a BiH  preko Vegara brzo koristi igrača više za 10:9.

15. minut: Dosta pogodaka u prvih 15 minuta. Bjelorusija ima +2, bh. tim dosta problema ima u odbrani.

10. minut: Čuva Bjelorusija tri gola "viška". Sada je 7:4.

8. minut: Još jedan lagani gol Bjelorusa za 5:2.

7. minut: Prce je iskoristio sedmerac za 3:2.

6. minut: Ivan Karačić je postigao prvi gol za bh. tim, domaćin uzraća za 3:1.

3. minut: Bjelorusi stižu do prvog gola na meču.

2. minut: Prva odbrana Senjamina Burića.

1. minut: Počela je utakmica. Sretno, Zmajevi.

- U toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine.

- Selektor BiH Bilal Šuman protiv Bjelorusije računa na sljedeće igrače: Benjamin Burić, Josip Perić, Mirko Herceg, Marko Tarabochia, Senjamin Burić, Faruk Vražalić, Marko Panić, Nebojša Grahovac, Mirsad Terzić, Muhamed Toromanović, Ivan Karačić, Nikola Prce, Dejan Malinović, Tomislav Nuić, Srđan Predragović i Marin Vegar

- Kvalifikacije za EP počele su u srijedu, a u  našoj grupi je Češka na domaćem parketu savladala Finsku rezultatom 31:27.

- Na EP 2020. nastupit će 24 selekcije. Na smotru najboljih timova Starog kontinenta plasirat će se po dvije najbolje selekcije iz svake od osam grupa, te četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.