Borba za EURO
TOK UTAKMICE: Grčka - BiH 2:1
15.10.2019. u 20:17
Grčka - BiH 2:1

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ni iz četvrtog pokušaja nije uspjela ostvariti gostujuću pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020., a sada su šanse za drugu poziciju u grupi J svedene na domen teorije.

Izabranici Roberta Prosinečkog su u sklopu osmog kola poraženi protiv Grčke na Spiros Louis stadionu u Atini rezultatom 2:1.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

Sastavi:

_________________________________________________________________

KRAJ UTAKMICE. Novi, četvrti gostujući poraz reprezentacije BiH.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

88. minut: Grčka vodi 2:1. Autogol Kovačevića

85. minut: Posljednjih pet minuta u Atini. Zmajevi su očajni,  bez pokušaja prema golu Grčke u drugom poluvremenu.

75. minut: Masouras ponovo pokušava, ali Šehić je večeras u elementu-

73. minut: Stafylidis trese stativu. Sreća je na strani BiH u ovim momentima.

70. minut: Rijad Bajić mijenja Armina Hodžića. Šansa za napadača Konyaspora u posljednjih dvadesetak minuta.

66. minut: Masouras nakon ulaska u igru pravi mnogo problema, ali Šehić ponovo izlazi kao pobjednik iz njihovog duela.

63. minut: Haris Duljević je zamijenio Elvisa Sarića.

60. minut: Masouras je zamijenio Mantalosa i odmah po ulasku u igru zatresao stativu. Mnogo sreće za bh. tim.

58. minut: Mantalos je imao veliku šansu nakon što je pogriješio Kovačević, ali je Ibrahim Šehić odbranom pokazao golmanske kvalitete.

55. minut: Zmajevi i u nastavku igraju katastrofalno. Nikako da povežu nekoliko dodavanja, naprave smislenu akciju.

48. minut: Bakasetas je šutirao sa dvadesetak metara, direktno u Šehića.

46. minut: Jajalo je zamijenio Cimirota na startu drugog dijela.

Kraj prvog dijela. Zmajevi su prvo poluvrijeme odigrali ispod nivoa i znatno lošije nego protiv Finske u subotu. Čini se da je od samog starta prvog dijela nedostaje voljni momenat i željena energija pa bh. tim djeluje indisponirano. Mnogo problema imamo i u odbrani, koja se muči sa grčkim ofanzivcima. Domaćin je imao devet pokušaja prema golu našeg tima, dok je ekipa Roberta Prosinečkog pokušala četiri puta. U udarcima u okvir gola je 3:2 za Grke, dok je posjed lopte na strani bh. tima (57%:43%)

45. minut: Jedan minut sudijske nadoknade.

41. minut: Stopostotna šansa za Grke, Mantalosov pokušaj Kovačević izbija u korner.

36. minut: GOOOOL. Gojak je pogodio za izjednačenje nakon asistencije Kolašinca. Zbog zakonskih restrikcija i TV prava, portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali gol možete pogledati OVDJE.

33. minut: Bakakis je šutirao direktno u Šehića, koji je siguran. U nastavku je BiH imala šansu za kontranapad, ali je akcija prekinuta.

32. minut: Žuti karton za Cimirota.

30. minut: Grci vode sa 1:0. Pogodio je Pavlidis. On je zaboravljen od bh. odbrane, lako se oslobodio jednog čuvara i poslao loptu iza leđa Ibrahima Šehića.

23. minut: Novi korner za Bosnu i Hercegovinu.

13. minut: Velika šansa za BiH. Nakon centaršuta Kvržića lopta se odbila do Gojaka čiji pokušaj zaustavlja jedan grčki fudbaler, a u istom napadu pokušava i Hodžićž, ali brani golman domaće selekcije. Zbog zakonskih restrikcija i TV prava, portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali situaciju možete pogledati OVDJE

10. minut: Ništa vrijedno se ne dešava na terenu. Bez većih uzbuđenja, mreže miruju.

2. minut: BiH će izvesti prvi korner. Pored lopte je Pjanić.

1. minut: Njemački arbitar Felix Zwayer označio je početak meča. Sretno, Zmajevi.

- Posljednje tri utakmice između Grčke i BiH završile su neriješeno.

- Na terenu su obje ekipe, slijedi intoniranje himni. Bosna i Hercegovina i u Atini ima podršku navijača koju su tradicionalno otpjevali "Jedna si jedina".

- 5 minuta: Igrači izlaze na travnjak.

- 20 minuta: Zmajevi su protiv Grčke remizirali na Bilinom polju rezultatom 2:2 u meču koji je odigran u martu ove godine.

-25 minuta: Zmajevi u tekućim kvalifikacijama imaju tri gostujuća poraza.

- 30 minuta:  Pola sata prije starta meča, tribine Spyros Louis stadiona su sablasno prazne.