Okršaj u Torinu
TOK UTAKMICE: Italija-BiH 2:1
Utakmicu sudi Xavier Estrada Fernandez iz Španije
11.06.2019. u 20:02

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine gostvala je u Torinu, gdje u meču četvrtog kola kvalifikacija za EP poražena od Italije sa 2:1.

BiH je povela golom Džeke u 33. minuti, ali su domaći napravili prekret preko Insignea i Verrattija u drugom poluvremenu.

Utakmicu je sudio Xavier Estrada Fernandez iz Španije.

Tekstualni prijenos okršaja iz Torina mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________________________________________

Kraj utakmice u Torinu. Italija je slavila sa 2:1.

86. minut: Veliko slavlje za Italijane. Verratti pogađa nakon asistencije Insignea.

80. minut: Amer Gojak je napustio travnjak, a zamijenio ga je Gojko Cimirot. Kod Italijana je izašao Bernardeschi a ušao Beloti.

75. minut: Džeko se vratio na teren

74. minut: Džeko je dobio žestok udarac. Čini se da mu je razbijena glava. Trenutno mu se ukazuje pomoć.

73' Nebeski skok Chiellinija nakon kornera, ali Šehić ponovo brani.

72 minut: Eldar Ćivić napušta teren. Odigrao je korektan meč. Zaradio je i žuti karton. Šansu će u posljednjih dvadesetak minuta dobiti Bojan Nastić.

70. minut: Insigne je pokušao glavom, ali Šehić je odbranio.

68. minut: Pokušaj Višće odlazi pored gola.

65. minut: De Sciglio ulazi na teren, a izlazi Mancini.

63. minut: Žuti karton za Elvisa Sarića.

57. minut: Odličan pokušaj Višće lijepom paradom zaustavlja Sirigu.

55. minut: Nastavljaju se napadi Zmajeva. Sada Sarić  šutira pored gola.

50. minut: Sirigu u posljednji čas interveniše ispred Džeke.

48. minut:  Italija poravnava na 1:1.  Insgine je postigao sjajan gol. Šehić ništa nije mogao.

46. minut: BiH je prva zaprijetila u drugom poluvremenu. Nakon centaršuta Bešića, Gojak nije uspio zahvatiti loptu glavom.

46. minut: Počeo je drugio dio utakmice u Torinu. Mancini je napravio jednu promjenu.  Chisea je ušao umjesto Quagliarelle.

Kraj prvog dijela. BiH od 33. minute vodi sa 1:0. Pogodio je Edin Džeko.

44. minut: Žuti kartoni za Bešića i Ćivića. Pritisak domaće selekcije, koja želi do izjednačenja prije odlaska na odmor. BiH se odlično brani.

41. minut: Fantastična intervencija Šehića poslije pokušaja Quagliarelle.

33. minut: Fenomenalna akcija. BiH vodi sa 1:0. Džeko je pogodio nakon asistencije Višće.

25. minut: Zmajevi dominiraju u ovim trenucima. Još jedna lijepa akcija koju je očajnim udarcem okončao Bešić.

23. minut: Todorović šutira pravo u Sirigua.

18. minut: Velika šansa za BiH. Džeko je priigrao Višću, koji iz odlične pozicije nije pogodio mrežu. Jedan Italijan je sjajno uklizao i izblokirao pokušaj.

14. minut: Pjanić je lijepo prošao na sredini terena, a onda ga je nepropisno zaustavio Jorginho, zbog čega je postao prvi igrač sa javnom opomenom.

13. minut: Korner za Italiju, nakon niza grešaka bh. fudbalera.

7. minut: Opasan napad Italije po lijevoj strani, interveniše odbrana bh. tima.

5. minut: Korner za BiH. Pored lopte je Miralem Pjanić. Veznjak Juventusa je centrirao, a glavom pokušao Ćivić čiji udarac odlazi pored gola.

3. minut: Quagliarella  je šutirao, lopta odlazi pored gola.

1. minut: Počela je utakmica u Torinu.

- 5 minuta: U toku je intoniranje himne BiH.

-25 minuta: Zmajevi se zagrijavaju ispod sektora na kojem su smješteni navijači BiH.

- 30 minuta: BiH i Italija odigrale su jedan međusobni meč i to prijateljski, sada već davne 1996. godine na Koševu. Trijumfovala je BiH sa 2:1.

-45 minuta: Navijači BiH popunjavaju tribine Allianz stadiona. Očekuje se da će bh. tim bodriti više od 7.000 fanova.