Konferencijska liga
TOK UTAKMICE: Velež - Elfsborg 1:4
Fudbaleri Veleža odigrali su revanš-utakmicu 3. kola kvalifikacija Konferencijske lige protiv Elfsborga.
12.08.2021. u 18:39

Rođeni su poraženi sa 1:4 i oprostili su se od Evrope nakon što je prvi meč u Švedskoj završen bez pobjednika (1:1).

Tekstuelni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________________

90. minut: Kraj na Grbavici. Elfsborg je slavio protiv Veleža sa 4:1 i izborio je prolaz u play-off.

90. minut: Georgijević je sada dobio crveni karton.

81. minut: GOOOOOOLLLLLLLLLLLL! Gerogijević smanjuje na 1:4.

71. minut: Ronning brani pokušaj Cvijanovića.

65. minut: Cvijanović je glavom šutirao preko gola, a onda je dobio snažan udarac u glavu.

52. minut: GOL! Bogdanović je odbranio penal, ali se lopta odbila do Fricka koji pogađa za 0:4.

51. minut: Penal za Elfsborg. Isić je skrivio najstrožiju kaznu.

48. minut: GOL! Novi šok za Rođene. U 61. sekundi drugog poluvremena Okkels je matirao Bogdanovića.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme na Grbavici, Velež ima dva gola zaostatka.

42. minut: Još jedna velika prilika za Velež. Sada Zajmović glavom šutira preko gola.

41. minut: Topovski je šutirao Slaviša Radović, ali je golman gostujućeg tima loptu izbio u korner.

33. minut: Pokušao je Brandao, ali je sada izblokiran njegov udarac.

27. minut: Kombinovali su Ovčina u Zajmović, ali je odbrana švedskog tima otklonila opasnost. U nastavku akcije Ovčina je šutirao preko gola.

16. minut: GOL! Okkels je udvostručio prednost Šveđana. Danac je pobjegao Ovčini i sa vrha šesnaesterca matirao je Bogdanovića.

15. minut: Opet je zaprijetio Anđušić, ali je iz slobodnjaka šutirao preko gola.

9. minut: Anđušić je šutirao sa desetak metara, ali golman Elfsborga brani.

3. minut: GOL! Elfsborg vodi na Grbavici. Pogriješio je Isić, a Frick je iskoristio poklon i rutinski pogodio za veliko slavlje Šveđana.

1. minut: Počeo je meč na Grbavici, Sretno Rođeni!

19:56 sati: Dresove FK Velež dobili su Lana Pudar, naša najbolja plivačica, te Amel Tuka, najbolji atletičar naše zemlje.

19:48 sati: Tribine Grbavice dobrano su ispunjene, okupilo se više od 10.000 navijača.

19.35 sati: Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Velež - Elfsborg.