PLBiH, 17. kolo
TOK UTAKMICE: Velež - Široki Brijeg 1:1
Fudbaleri Veleža i Širokog Brijega remizirali su u prvom meču 17. kola Premijer lige BiH.
19.11.2021. u 17:45

Rođeni nisu izašli iz rezultatske krize, dok su gosti nastavili niz bez poraza, jer ne znaju za poraz od 2. oktobra kada su također gostovali u Mostaru, ali kod Zrinskog.

Utakmicu je sudio Luka Bilbija iz Prijedora.

______________________

90. minut: Završen je meč na Areni Rođeni - 1:1.

87. minut: GOOOOOOOLLLLLLLL! Rezervista Anđušić pogađa za 1:1.

60. minut: Zeljković je šutirao iz velike udaljenosti, ali ponovo brani golman Širokog Brijega.

56. minut:Sada Miškić fenomenalnom intervencijom spašava Široki. Korner je za domaće.

51. minut: Sada prijeti Vukoje, ali lopta odlazi pored gola domaćeg tima.

48. minut: GOOOOOOOLLLLLLL! Eurogol Ikića, Široki vodi! Mujan je ukrao loptu na sredini terena, uposlio Ikića "hvata" volej i spektakularnim udarcem sa više od 20 metara pogađa mrežu Veleža.

46. minut: Nastavljen je meč u Mostaru. Vehabović je odmah u prvom napadu zaprijetio golmanu Širokog, ali Miškić brani.

19:04 sati: Kasni početak drugog poluvremena, jer postoje određeni problemi sa mrežom na jednom golu.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Mostaru.

33. minut: Udarac Ovčine je izblokiran, gosti su imali i sreće.

22. minut: Sada prijeti i Široki. Iz slobodnjaka je pokušao Ikić, ali je Bogdanović odbranio i spasio gol Veleža.

7. minut: Riskantna povratna lopta Muse prema Miškiću. Sve je pratio Zajmović, ali je golman Širokog Brijega u posljednji momenat izbacio loptu u aut.

5. minut: Traljav pokušaj Radovca nakon dobre akcije Veleža.

1. minut:Počeo je meč u Mostaru. Meč se igra bez publike, jer je stadion Rođeni suspendovan.

17:58 sati: Brandao je dobio poseban poklon za 150. nastup u dresu Veleža. Dobio je dres Rođenih na kojem je broj 150.

17.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos meča Velež - Široki Brijeg.