Poljska - BiH 3:0
TOK UTAKMICE: Zmajevi poraženi na gostovanju kod Poljske
Reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na gostovanju kod Poljske poražena s uvjerljivih 3:0 u meču četvrtog kola Lige nacija. Duel sa stadiona Miejski u Wroclawu mogli ste pratiti u direktnom tekstualnom prijenosu na našem portalu.
14.10.2020. u 20:08

Kraj utakmice u Poljskoj. Domaća selekcija je zasluženo slavila s 3:0 u duelu protiv Zmajeva.

90. minut: Korner za domaću selekciju... Tri minute sudijske nadoknade.

89. minut: Sami je finiš susreta u Wroclawu. Pitanje pobjednika odavno je riješeno.

84. minut: Zmajevi su vukli kontru preko Cipetića, no centaršut beka Širokog Brijega osujetila je odbrana domaće selekcije.

83. minut: Žuti karton za Hajradinovića nakon faula nad Piatekom.

79. minut: Poljaci su bili u dobroj prilici, no dvojica igrača domaće selekcije bila su u nedozvoljenoj poziciji.

74. minut: Krunić i Hadžiahmetović izlaze iz igre, na terenu su Hajradinović i Milošević.

67. minut: Cipetić je pokušao iznenaditi Szczesnyja dalekometnim udarcem, no lopta je završila u vanjskom dijelu mreže.

64. minut: Dvostruka izmjena poljskog selektora. Piatek umjesto Klicha, Kadzior za Grosickog.

62. minut: Prva ozbiljnija akcija Zmajeva pred golom Poljske u drugom poluvremenu, no pokušaj Krunića završava u rukama Szczesnyja.

60. minut: Lopta je u rukama Šehića poslije pokušaja Milika.

58. minut: Lewandowski napušta igru. Dvostrukog strijelca i asistenta drugog gola zamijenio je Arkadiuzs Milik. Amer Gojak je na terenu umjesto Edina Višće. Smail Prevljak je zamijenio Džeku.

57. minut: Šehić spašava Zmajeve, još jedna sjajna odbrana našeg golmana.

54. minut: Šehić brani udarac Lewandowskog... Bila je to još jedna dobra prilika za Poljake.

51: minut: Lewandowski potvrđuje zašto je jedan od najbolji napadača na svijetu. Poljska vodi 3:0!

51. minut: Šehić večeras odlično prati igru, još jednom je pravovremeno istrčao sa svog gola i osujetio kontru domaćina.

50. minut: Novi ubačaj za Zmajeve iz ugla.

49. minut: Prvi korner za našu selekciju u nastavku susreta.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena u Wroclawu, Poljska vodi s 2:0 protiv Zmajeva u susretu 4. kola Lige nacija.

45. +1: Fantastična akcija Poljske za 2:0! Linetty je pogodio poslije asistencije Lewandowskog, koji je samo potvrdio koliko znači selekciji svoje zemlje.

44. minut: Žuti karton za Seada Kolašinca.

43. minut: Odlična intervencija Šehića, bh. golman je zaustavio udarac glavom Grosickog.

42. minut: Goralski se sapleo i pao na Cipetića, prekršaj za našu reprezentaciju.

40. minut: Lewandowski pogađa, Poljska vodi 1:0! Poslije gužve u našem šesnaestercu lopta je došla do kapitena domaće selekcije koji rutinski pogađa. Bio je to njegov 62. pogodak za Poljake.

37. minut: Višća je probao direktno, Szczesny brani.

36. minut: Žuti karton za Bednarek poslije oštrog starta nad Džekom.

35. minut: Dobra akcija našeg tima, mogao je Cipetić odabrati bolju opciju za završni pas. Korner za Zmajeve.

32. minut: Pjanić napušta igru, umjesto njega će na teren Dennis Hadžikadunić.

30. minut: Lewandowski pogađa stativu, druga velika prilika za Poljake nakon što smo im poklonili loptu.

28. minut: Opasna akcija domaće selekcije, lopta je na kraju ipak u rukama Ibrahima Šehića.

24. minut: Poljska sve opasnija nakon što ima brojčanu prednost.

22. minut: Najbolja prilika na utakmici, no, srećom po nas, Lewandowski je promašio nemoguće.

20. minut: Žuti karton za Klicha nakon faula nad Pjanićem.

18. minut: Rokade u bh. timu nakon isključenja Ahmedhodžića. Kolašinac je prešao na stopera, a Krunić se spustio na poziciju lijevog beka.

17. minut: Lopta poslije šuta Lewandowskog završava u živom zidu naše selekcije.

15. minut: Crveni karton za Ahmedhodžića nakon faula nad Lewandowskim! Sumnjiva odluka engleskog arbitra! Prethodno je Džeko izgubio loptu na sredini terena, što je rezultiralo opasnom kontrom Poljaka. Džeko je zbog protesta dobio žuti karton.

13. minut: Nastupom u večerašnjem meču Miralem Pjanić je izbio na drugo mjesto liste po broju nastupa u dresu BiH. Prestigao je Emira Spahića, koji je dres Zmajeva nosio 94 puta, Pjanić večeras igra svoj 95. utakmicu.

12. minut: Dobar centaršut Višće glavom je na tribine poslao Rade Krunić. Šteta za ovaj pokušaj.

11. minut: Pas Pjanića za Džeku iz slobodnjaka osujetila je poljska odbrana.

9. minut: Šehić odbranom popravlja grešku koju je prethodno napravio...

8. minut: Još jedna lijepa akcija našeg tima, ipak do lopte je prvi, poslije efektnog pasa Edina Džeke, stigao golman domaće selekcije. Intervenisao je ispred Hadžiahmetovića.

7. minut: Grosicki u kontranapadu pogađa vanjski dio mreže našeg gola.

5. minut: Još jednom Šehić odlično interveniše, i to u manirima stopera. Prvi golman naše selekcije otklonio je opasnost ispred Grosickog.

5. minut: Rade Krunić šutira preko gola poslije dobrog prizemnog centaršuta Edina Višće, kojeg je lijepo uposlio Amir Hadžiahmhetović.

4. minut: Šehić pravovremeno istrčava sa svog gola i otklanja opasnost.

2. minut: Prvu priliku na utakmici imala je naša selekcija. Udarac Pjanića odbranio je njegov bivši timski kolega Szczesny.

1. minut: Engleski sudija Craig Pawson označio je početak utakmice 4. kola Lige nacija između Poljske i Bosne i Hercegovine. Prvi s centra krenuli su fudbaleri domaće selekcije. Sretno Zmajevi!

20:40 - U toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine, koju je domaća publika pozdravila velikim aplauzom.

20:38 - Fudbaleri obje selekcije izlaze na travnjak stadiona u Wroclawu na kojem su se igrale utakmice Evropskog prvenstva 2012. godine.

20:22 - Još dvadesetak minuta ostalo je do početka utakmice, koju će pratiti oko deset hiljada navijača domaće selekcije. Zmajeve je na terenu, baš kao i tokom jučerašnjeg treninga, dočekala kiša, koje se najviše pribojavao selektor našeg tima.

20:14 - Stručni štab Bosne i Hercegovine, predvođen selektorom Dušanom Bajevićem, odlučio je na travnjak Miejski stadiona poslati najjači sastav s kojim trenutno raspolaže.

VEZANI TEKST - Bajević odredio sastav s kojim želi prvu pobjedu na klupi Zmajeva

20:08 - Sastav obje selekcije za večerašnji meč na stadionu su već poznati.

20:07 - Zmajevi večeras igraju drugu utakmicu protiv Poljske u Ligi nacija, a ukupno treću protiv ove selekcije. Inače, Poljaci su jedina reprezentacija koja je do sada uspjela poraziti naš nacionalni tim u najnovijem takmičenju UEFA-e.

Zmajevi na terenu u Wroclawu 14.10.2020.