PLBiH
TOK UTAKMICE/Mladost - Željezničar 0:4
Prvu utakmicu 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine igrali su Mladost i Željezničar.
27.11.2020. u 12:07

Plavi su slavili ubjedljivo 4:0.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________________________________________

Kraj utakmice. Ubjedljiv trijumf Plavih.

88. minut: GOOOOOL. Potop Mladosti. Veselinović pogađa poslije sjajne asistencije Štilića.

83. minut: GOOOL. Plavi su pred ubjedljivom pobjedom. Sada je 0:3. Strijelac je Semir Štilić.

72. minut: Hajdarević prekida kontranapad Mladosti. Srušio je Begića i dobio javnu opomenu.

70. minut: Veslinović i Štilić u igri, izlaze Alispahić i Zec.

60. minut: GOOOOL. Sada je 0:2. Ermin Zec postiže drugi gol za Želju, a treći u sezoni. Napadač Plavih bio je na pravom mjestu nakon što se poslije šuta Hajdarevića lopta odbila od prečke.

59. minut: Žuti karton za Šišića.

54. minut: Dedić zbog prekršaja nad Juričićem dobija žuti karton.

50. minut: Vazda šutira snažno, Erić brani.

46. minut: Vazda umjesto Lalića.

Kraj prvog dijela.

45. minut: Zec trese prečku poslije kornera.

40. minut: Alić opet testira Erića iz slobodnog udarca. Golman Želje i ovoga puta izlazi kao pobjednik.

35. minut: Bojo loše šutira nakon što mu je Zec lijepo asistirao petom.

34. minut: Sada je "požutio" Begić iz Mladosti.

30. minut: Fantastičan šut Alića iz slobodnog udarca, Erić brani.

29. minut: Žuti karton za Kosorića zbog starta nad Šišićem. Za kapitena Želje ovo je treći žuti karton zbog čega će propustiti naredno kolo.

26. minut: GOOOOOL. Luka Juričić je pogodio. Iskoristio je napadač Želje veliku gužvu u šesnaestercu Mladosti, a poslije mnogo odbitaka lopta je došla do Juričića koji je uspio zatresti mrežu.

13. minut: Juričić u šansi, ali njegov šut blokira odbrana Mladosti.

10. minut: Plavi imaju posjed lopte, ali i dalje bez konkretnih prilika.

1. minut: Elvis Mujić dao je znak za početak utakmice.

12:45 sati: Utakmica u Doboju kod Kaknja počinje minutom šutnje zbog smrti Admira Džubura, predsjednika Željezničara.

Mladost: Bukvić, Aliž, Žulj, Hiroš, Kovač, Šišić, Lalić, Dedić, Mahmić, Nikolić, Begić

Željezničar: Erić, Blažević, Kosorić, Ikić, Milićević, Hajdarević, Alispahić, Bojo, Mujezinović, E. Zec, Juričič