Premijer liga
TOK UTAKMICE/Olimpik - Sarajevo 1:3
Mali sarajevski derbi od 16.30 sati na stadionu Otoka odigrali su Olimpik i Sarajevo, a slavio je prvak BiH rezultatom 1:3,
16.09.2020. u 15:38

Radilo se o zaostalom duelu četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Olimpik: Hadžić, Milović, Bajraktarević, Dujmović, Ojdanić, K. Handžić, Zeba, Jusufi, Osmanović, Šišić, Hadžanović.

Sarajevo: Džafić, Dupovac, Šerbečić, Oremuš, Pidro, Sušić, Pejović, Rahmanović, Tatar, Fanimo, Ahmetović.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Kraj utakmice. Pobjeda Sarajeva za povratak na vrh premijerligaške tabele.

86. minut:GOOOOL. Sada je 1:3. Kontranapad Sarajeva i gol rezerviste Hebibovića. Asistenciju je uknjižio Haris Handžić.

85. minut: GOOOOL. Olimpik se vraća u život. Hasanović je pogodio nakon kornera.

81. minut GOOOOL. Još jednom Benjamin Tatar. Ponovo je zakucao loptu u mrežu Olimpika. Ovoga puta desnom nogom.

80. minut: Opasan napad Olimpika. Imamović je probio po lijevoj strani i pronašao Osmanovića, ali napadač domaćih nije dobro primio loptu.

77. minut: Đani Salčin i Haris Handžić su na terenu umjesto Selmira Pidre i Mersudina Ahmetovića.

76. minut: Imamović ruši Pejovića i prekida kontru Sarajeva. Zaradio je javnu opomenu.

75. minut: Na terenu se ne dešava skoro ništa. Pidro je pužutio zbog prekršaja nad Imamovićem.

69. minut: Beširević ulazi umjesto povrijeđenog Ojdanića.

66. minut: Žuti karton za Tatara.

62. minut: Dobra šansa za Ahmetovića. Napadač Sarajeva pogađa vanjski dio mreže.

59. minut: Krste Velkoski mijenja Amara Rahmanovića, a Andrej Đokanović ulazi umjesto Tine Sušića.

56. minut: Javna opomena Miloviću zbog prekršaja nad Rahmanovićem.

55. minut: Izmjena u ekipi Olimpika. Faris Handžić ulazi umjesto Aladina Šišića.

50. minut: Dobro dodavanje Fanima u prazan prostor za Ahmetovića, ali golman Olimpika sjajno prati igru i na vrijeme napušta gol.

46. minut: Počelo je drugo poluvrjeme.

Kraj prvog poluvremena. Sarajevo ima prednost od 21. minute zahvaljujući pogotku Tatara.

45. minut: Još 60 sekundi sudijske nadoknade.

42. minut: Dok se Handžiću ukazuje pomoć, požutio je i Zeba zbog prigovora.

41. minut: Amar Rahmanović je laktom u lice pogodio Handžića, a Šehović mu pokazao žuti karton.

40. minut: Korner i za Olimpik. Džafić sigurno hvata loptu nakon centaršuta Zebe.

39. minut: Prvi korner na utakmici. Izvest će ga fudbaleri Sarajeva.

33. minut: Opasan napad Olimpika. Osmanović je zavrnuo za Jusufija, ali Oremuš interveniše u posljednji čas. Olimpik neće dobiti ni korner, jer se lopta u gol aut odbila od fudbalera Olimpika.

20. minut: GOOOOOL. Sarajevo vodi. Tatar je zakucao loptu iza leđa Hadžića. Asistent je golman Sarajeva Elvis Džafić. On je ispucao loptu, Tatar krenuo sa svoje polovine, izašao sam pred gol Olimpika i topovskim udarcem lijevom nogom donio prednost Bordo timu.  Benjamin Tatar sada na kontu ima pet golova i dijeli prvo mjesto liste strijelaca sa Mustafom Mujezunovićem iz Željezničara.

18. minut: Ništa-ništa na Otoci. I dalje bez udaraca u okvir gola. Sarajevo kontroliše loptu, a Olimpik svoje šanse čeka iz kontranapada.

8. minut: Tatar šalje loptu preko gola Olimpika. Igrači Sarajeva odigrali su nekoliko kratkih dodovanja na malom prostoru, a najbolji strijelac Bordo tima šutira iz prve, ali neprecizno.

3. minut: Prvi opasan napad Sarajeva, ali povratna lopta Tatara nije stigla do Fanima.

1. minut: Admir Šehović označio je početak susreta.

16.15 sati: Fudbalerima na Otoci neće biti lako, naročito zbog stanja u kojem se nalazi travnjak na stadionu.

16 sati: Poštovani čitatelji, dobrodošli na teksutalni prijenos utakmice 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Olimpika i Sarajeva.