Kvalifikacije za EP
TOK UTAKMICE/Slovačka BiH 2:0
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Slovačke rezultatom 2:0 na Nacionalnom stadionu u Bratislavi u sklopu drugog kola grupe J kvalifikacija za EURO.
26.03.2023. u 19:30

Selektor Faruk Hadžibegić odlučio se za istih 11 kao protiv Islanda: Šehić, Dedić, Miličević, Saničanin, Ahmedhodžić, Gazibegović, Tahirović, Krunić, Hadžiahmetović, Demirović, Prevljak.

Sastav Slovačke: Dubravka, Pekarik, Vavro, Gyomber, Hancko, Kucka, Lobotka, Duda, Mak, Polievka, Haraslin

Dvoboj će suditi italijanski sudija Marco di Bello.

Teksutalni prijenos meča iz Bratislave mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_____________________

Kraj. Slovačka je zasluženo slavila sa 2:0.

90. minut: Četiri minute dodatnog vremena.

85. minut: Pet minuta do kraja i sve manje nade da Zmajevi mogu promijeniti bilo šta.

77. minut: Na drugoj strani otvorilo se nešto više prostora, Stevanović je pokušao s prizemnim ubacivanjem, ali odbrana Slovačke ponovo je bila na visini zadatka.

76. minut: Suslov promašuje zicer. Prcić je predao u noge loptu Slovacima, Suslo je bio u mat-poziciji, ali nije pogodio mrežu sa četiri metra.

74. minut: Stevanović je zamijenio Tahirovića.

73. minut: Šehić brani dalekometni udarac Pekarika.

71. minut: Novi pokušaj bh. tima, Dedić je ubacio, udarac Demirovića blokiraju Slovaci.

65. minut: Najbolja šansa na meču za BiH. Dedić je sjajno centrirao, Demirović sa šest metara glavom poslao loptu pored gola.

62. minut: Džeko mijenja Prevljaka, a Prcić ulazi umjesto Hadžiahmetovića.

61. minut: Džeko i Prcić se spremaju da uđu u igru.

59. minut: Ponovo Slovaci olako dolaze do pozicije za šut, Duda je poslao loptu preko gola.

58. minut: Strijelac prvog gola Mak napušta teren zbog povrede, mijenja ga Suslov.

55. minut: Prevljak nije dobro zahvatio loptu glavom poslije centaršuta Hadžiahmetovića.

54. minut: Još jedan korner za Zmajeve.

51. minut: Demirović sada izblokiran, korner za BiH.

48. minut: Prvi udarac BiH prema golu Slovaka. Prevljak je šutirao pravo u Dubravku.

46. minut: U svlačionici je ostao Milićević, umjesto njega je na travnjaku Cimirot.

Završeno je prvo poluvrijeme. Slovačka zasluženo na odmor nosi dva gola prednosti. BiH je izgubila bitku na sredini, igra dosta nepovezano, a kako igraju Zmajevi možda najbolje govori podatak da u prvih 45 minuta nisu uputili udarac prema golu Slovačke.

43. minut: Malo je nedostajalo da BiH postigne autogol. Miličević je vratio za Šehića, nije to najbolje uradio, a bh. golman uspio je spriječiti da lopta pređe gol-liniju.

40. minut: GOOOOOL. Haraslin je strijelac. Slovačka vodi 2:0. Kažnjena je katrastrofalna partija Zmajeva.

39. minut: Opet prijete Slovaci, Kucka je pokušao u padu, lopta u rukama Šehića.

35. minut: Opasan napad Slovaka, Mak je ubacio, lopta je prošla kroz Peterac, Ahmedhodžić izbacuje u korner.

33. minut: Ahmedhodžić je pogriješio, Haraslin je ušao u šesnaesterac, ali bh. defanzivac popravio je svoju grešku i izbacio loptu u korner.

25. minut: BiH se muči i organizaciji igre. Slovačkoj je zasad pripala bitka na sredini terena.

13. minut: GOOOOOL. Slovačka vodi. Mak je strijelac. Neshvatljivo, niko nije izašao u blok slovačkom reprezentativcu koji preciznim udarcem pogađa mrežu BiH.

4. minut: Prvi pokušaj domaćih. Hancko iz slobodnog udarca šutira preko gola.

1. minut: Počela je utakmica u Bratislavi.

20:45 S tribina se čuje samo pjesma navijača bh. tima.

20:42 Igrači su na terenu. U toku je intoniranje himni. S tribina se čuje "Jedna si jedina".

20:37 Navijači BiH unatoč zabrani organizovanog dolaska zauzeli su svoje pozicije na tribinama

20:18 Na klupi BiH ostali su Vasilj, Pirić, Hadžikadunić, Duljević, Gojak, Džeko, Cimirot, Prcić, Bilbija, Kodro, Kovačević, Stevanović

20:10 Od prve minute u timu BiH zaigrat će i slavljenik Anel Ahmedhodžić. On danas proslavlja 24. rođendan.

20:09 Poštovani čitatelji portala Faktor dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice kvalifikacija za odlazak na EURO između Slovačke i Bosne i Hercegovine.