Sarajevo je sačuvalo devet bodova prednosti u odnosu na prve pratitelje (Željezničar, Široki Brijeg).

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________________________________

Kraj meča.

90. minut: Oremuš na nosilima napušta travnjak, u igri je Adukor.

88. minut: Sudar glavama Oremuša i Mujezinovića. Igračima se ukazuje pomoć. Čini se da je deblji kraj izvukao fudbaler Sarajeva.

76. minut: Dvostruka izmjena kod Želje. Ulaze Mujezinović i Zec, a van igre su Veselinović i Juričić.

70. minut: Dupovac ruši Boju i zarađuje žuti karton. Nije imao izbora, jer je fudbaler Željezničara bio u dobroj poziciji nakon što je Pejović poklonio loptu domaćoj ekipi.

69. minut: Oremuš je "požutio".

65. minut: Fanimo je krenuo u kontranapad, Bojo ga ruši, zbog čega je postao četvrti fudbaler na meču sa žutim kartonom.

62. minut: Kombinovali su Mešanović i Fanimo, Englez iz teške situacije izblokiran.

51. minut: Pejović je šutirao, Erić opet brani. Sarajevo je za pet minuta igre u nastavku napravilo više nego u cijelom prvom poluvremenu.

50. minut: Najbolja šansa za Sarajevo, Sušić je probio po lijevoj strani u ubacio u šesnaesterac, lopta se odbila do Velkoskog koji je šutirao po sredini gola, a Erić odbranio.

48. minut: Kosorić je prvi fudbaler Želje sa žutim kartonom. Zaradio ga je zbog prekršaja nad Sušićem.

46. minut: Krenuo je drugi dio. Nije bilo promjena u sastavima timova.

Kraj prvog poluvremena. Miruju mreže na Grbavici.

45. minut: Peljto je prvo poluvrijeme produžio za 60 sekundi.

37. minut: Opasan napad Sarajeva. Pejović je gurnuo loptu u prazan prostor, Fanimo je prvi stigao do lopte, ali je u odlučujućem momentu pružio predug for, tako da je akcija propala.

35. minut: Alispahić je probao sa distance, slabijom lijevom nogom, a njegov šut blokira Miličević.

30. minut: Velika šansa za Želju. Kovačević je skinuo zicer Veselinoviću.

29. minut: Žuti i za Miličevića, koji će propustiti narednu utakmicu.

20. minut: Žuti karton za Pejovića.

8. minut: Zatresla se mreža Sarajeva, ali je gol Kosorića poništen zbog ofsajda. Veselinović je centrirao, Miletić dobro skočio, a Kosorić iz neposredne blizine proslijedio loptu u mrežu. Pomoćni sudija signalizirao je nedozvoljenu poziciju. Ostaje dilema da li je Kosorić bio najbliži protivničkom golu, jer Velkoski je kasnio s izlaskom. Ni u TV prijenosu sumnja nije otklonjena.

5. minut: Nema većih uzbuđenja, Željezničar nešto aktivniji na startu.

1. minut: Počeo je meč na Grbavici.

17:25 sati - Očekuje se izlazak igrača na teren. U toku je intoniranje Tifine "Grbavice". U Dolini ćupova dnedostaju samo navijači.

17:20 sati - Interesantno je što za današnji duel u konkurenciji  nije Ivan Lendrić.

17:10 sati - Prvi ovosezonski derbi odigran na Koševu u novembru prošle godine završen je rezultatom 1:1.

Željezničar: Erić, Stevanović, Kosorić, Miletić, Šehić, Bojo, Alispahić, Štilić, Čeliković, Veselinović, Juričić

Sarajevo: Kovačević, Oremuš, Dupovac, Miličević, Pidro, Pejović, Đokanović, Sušić, Fanimo, Velkoski, Mešanović