TOK UTAKMICE/Željezničar - Zrinjski 1:2
Željezničar i Zrinjski od 18 sati na stadionu Grbavica otvaraju 27. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
22.04.2022. u 17:06

Zrinjski u Dolinu ćupova stiže kao novi prvak Bosne i Hercegovine pa će biti zanimljivo vidjeti da li će im domaćin prirediti špalir i tako čestitati na ostvarenom uspjehu.

Mostarci su u dvije prethodne utakmice ove sezone slavili protiv Želje, oba puta po 3:0.

Treneri su odabrali sastave timova.

Mulalić je na teren odlučio poslati ekipu u sastavu: Bender, Blažević, Kosorić, Cocalić, Galić, Mekić, Hajdarević, Štilić, Subašić, Resić, Hodžić.

Za Zrinjski će od prve minute igrati: Čondrić, Barišić, Trajkovski, Ćorluka, Jukić, Bašić, Malekinušić, Savić, Janković, Magdić, Bilbija.

Duel sudi Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora.

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________________

19:53 Završen je meč na Grbavici.

92. minut: Zec šutira, Čondić brani i spašava svoj tim.

75. minut: GOOOOL. Subašić je smanjio zaostatak Plavih. Asistirao mu je Beća. Pogodak na dušu ide i golmanu Zrinjskog, koji je mogao bolje reagirati jer mu je lopta prošla kroz ruke.

74. minut: Hodžić i Mekić izlaze, Beća i Vučenović ulaze u igru.

64. minut: GOOOOL. Bilbija 28. put ove sezone trese mrežu. Ostao je zaboravljen na lijevoj strani, a onda jakim udarcem pogodio suprotni ugao nemoćnog Bendera.

63. minut: Zlomislić mijenja Bašića.

62. minut: Bekrić i Zec su na terenu kod Želje. Izašli su Hajdarević i Štilić.

60. minut: Opasan napad Zrinjskog. Čorluka je bio sebičan. Umjesto asistencije, odlučio se na šut sa 16-17 metara i pokazao da mu lijeva noga i nije jača strana.

55. minut: Bender brani pokušaj Bilbije iz slobodnog udarca.

53. minut: Mekić šutira s distance, Čondrić odbija u korner.

46. minut: Izmjena kod Zrinjskog, Trajkovskog je zamijenio Bekić. Navijači Željezničara napustili su južnu tribinu na poluvremenu meča. Manijaci su na ovaj način iskazali nezadovoljstvo terminima u kojima svoje utakmice igra Željo.

Završeno je prvo poluvrijeme.

45. minut: Još 60 sekundi nadoknade.

45. minut: Magdić blokira Hodžića.

38. minut: Golman Zrinjskog Čondrić van šesnaesterca ruši Hajdarevića, igrači Želje tražili su crveni, sudija Njegomirović pokazao je žuti karton.

36. minut: Janković šutira, Bender brani. Ljuti se Bilbija, koji je na drugoj stativi očekivao loptu.

25. minut: Žuti karton za Blaževića.

19. minut: Sada Kosorić interveniše s gol-crte.

17. minut: Kontranapad Zrinjskog nakon izgubljene lopte Hajdarevića, Jukić je slabo šutirao.

12. minut: Prijeti i Željo, ali je odbrana Zrinjskog otklonila opasnost.

6. minut: Velika prilika za Zrinjski. Bilbija je zavrnuo u peterac, a odbrana Želje ovoga puta je intervenisala i otklonila opasnost.

2. minut: GOOOOL. Samo što je počela utakmica Zrinjski je došao do prednosti. Janković je pogodio mrežu Bendera. Naivno je Željo primio pogodak nakon ubacivanja iz auta. Odbrana je prespavala početak utakmice.

18:00 Prije utakmice kapiten Želje Aleksandar Kosorić uručio je Nemanji Bilbiji buket cvijeća, kao priznanje Mostarcima za osvojenu titulu prvaka.