Kup Slovenije
Tomić i Suljić uskratili duplu krunu Mešanoviću i Piriću
Jasmin Mešanović i Kenan Pirić morati zadovoljiti šampionskom titulom
30.05.2019. u 22:10

Fudbaleri ljubljanske Olimpije pobjednici su Kupa Slovenije za sezonu 2018/2019 nakon što su u finalu savladali Maribor s 2:1.

Zmajčeki su protiv tima kojem su morali prepustiti šampionsku poveli u 17. minuti pogotkom Stefana Savića za koji mu je asistirao Tomislav Tomić, koji se baš kao i Asmir Suljić našao u startnoj postavi Olimpije.

Nakon što je prvo poluvrijeme utakmice na stadionu u Z'dezele okončano s minimalnom prednošću, u nastavku su viđena još dva pogotka.

Petnaest minuta prije kraja još jedna lopta završila je u mreži iza leđa bh. reprezentativac Kenana Pirića, a strijelac je ponovo bio Savić.

Viole su u drugoj minuti sudijske nadoknade preko Tavaresa smanjile na 2:1, a asistirao mu je Mešanović. Rezultat se do kraja nje mijenjao pa će se Jasmin Mešanović i Kenan Pirić morati zadovoljiti šampionskom titulom.