Bundesliga
Treći gol Ibiševića za treću pobjedu Herthe
04.10.2019. u 22:25

Berlinska Hertha u premijernom meču sedmog kola Bundeslige stigla je do treće ovosezonske pobjede, nakon što je s 3:1 na domaćem terenu savladala Fortunu iz Dusseldorfa, a u strijelce se upisao i bivši bh. reprezentativac Vedad Ibišević.

Gosti su bili ti koji su prvi stigli do vodstva, kada je Hennings u 32. minuti sigurno realizovao penal.

Prednost Fortune nije dugo trajala. Već u 37. minuti Vedad Ibišević je trećim ovosezonskim prvenstvenim golom rezultat poravnao na 1:1. Bio je ovo Vedatorov ukupno peti pogodak u sedam mečeva u svim takmičenjima, ali i 123. bundesligaški u karijeri.

Minut prije kraja prvog poluvremena Dilrosun je pogodio za totalni preokret.

Konačnih 3:1 postavio je Darida u 62. minuti poslije lijepog prodora Lukebakija koja ga je nesebično proigrao.

Ibišević je igrao do 71. minute kada ga je zamijenio Selke.

Golove s utakmice Hertha - Fortuna možete pogledati OVDJE.