Trijumf Borca nad Širokim, drugo poluvrijeme kasnilo pola sata
Borac je u duelu devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine nadigrao Široki Brijeg rezultatom 2:1.
17.09.2021. u 22:19

Aktuelni prvak BiH stigao je do druge pobjede u sezoni zahvaljujući sjajnom otvaranju utakmice.

Borac je poveo u osmoj minuti. Pogodio je Moraitis nakon centaršuta Zakarića. Zakarić je bio asistent i za drugi gol koji je u 10. minuti postigao Vranješ.

Široki se uspio vratiti u meč golom Lukića u 39. minuti.

Na poluvremenu je na Gradskom stadionu u Banjoj Luci nestalo struje, ugasili su se reflektori pa je pauza umjesto 15 trajala 45 minuta.

Široki je poslije duge pauze lovio poravnanje, a Borac iz kontranapada čekao treći gol. Ništa od toga nije se dogodilo pa je ostalo 2:1.

Borac je preskočio Širokobriježane na tabeli. Banjalučani imaju 10 bodova iz osam mečeva i zauzimaju sedmo mjesto, dok je Široki u devet susreta osvojio isto toliko bodova i nalazi se na osmoj poziciji. Široki ima samo jednu pobjedu ove sezone.

Podsjetimo da je danas Leotar senzacionalno na Koševu savladao Sarajevo rezultatom 1:0.

Sutra igraju Posušje - Radnik, Željezničar - Velež, Sloboda - Tuzla City i Zrinjski - Rudar Prijedor.