ABA 2 liga
Tuzlaci nemoćni u Mejdanu: Borac iz Čačka slavio protiv Slobode
U ekipi OKK Sloboda Sani Čampara je ubacio 24, a novi igrač, Amerikanac Walter Denzel Gregg 17
10.10.2019. u 21:26

Košarkaši OKK Sloboda večeras su u 2. kolu ABA 2 lige, u dvorani Mejdan u Tuzli, pred oko 1.500 gledatelja, poraženi od Borca iz Čačka rezultatom 87:96 (19:26, 28:22, 20:27, 20:21).

Tuzlaci su vrlo dobro otvorili utakmicu, u 3. minuti poveli su 10:2, nakon čega su držali prednost do 9. minute kada su gosti preokrenuli rezultat u svoju korist - 15:16.

U 14. minuti prednost Borca otišla je na 29:39 (pogodak Nenada Nerandžića), a deset minuta kasnije OKK Sloboda je serijom pogodaka povela 43:42 (Nolan James Berry). No, na odmor se otišlo s vodstvom Čačana od 47:48.

U nastavku su konstantno vodili gosti, a domaći igrači uspijevali su tek na trenutke smanjiti njihovu prednost, kao u 29. minuti kada je Amar Gegić pogodio za 64:70.

Više od toga nisu mogli i doživjeli su drugi poraz u ABA 2 ligi, dok je Borac upisao drugu pobjedu.

U ekipi OKK Sloboda Sani Čampara je ubacio 24, novi igrač, Amerikanac, Walter Denzel Gregg 17, a Dejan Janjić 12 poena.

Za Borac su najviše poena upisali Uroš Čarapić 24, Đorđe Majstorović  17, a Bruce Tyler Jones  i Nenad Nerandžić po 16.