Džafić junak
Tuzlaci slavili protiv Sarajeva i zakoračili prema Evropi, Koševo utihnulo zbog Kapića
Fudbaleri Sarajeva novim, desetim ovosezonskim porazom razočarali su svoje navijače.
23.04.2022. u 18:59

Nakon blamaže protiv Zrinjskog u Mostaru (4:0), Bordo tim danas je pred svojim navijačima poražen od Tuzla Cityja sa 1:0.

Gol vrijedan tri boda za goste je postigao Adnan Džafić u 35. minuti. Asistirao mu je Augustin Doffo.

Igrači Sarajeva tražili negodovali su nakon gola, jer su smatrali da je Džafić prije postizanja pogotka igrao rukom, ali sudija Frano Jelić nije mijenjao odluku i pokazao je na centar.

Tuzla City zatvorio je sve prilaze svom golu, a Sarajevo nije imalo previše prostora za konkretne prilike.

Uzdrmano Sarajevo još više je potresla scena iz 49. minute. Veznjak Rifet Kapić panično je rukama pokazivao prema klupii, a onda se srušio na travnjak i izgubio svijest. Koševo je u tim trenucima utihnulo, fudbaleri su se držali za glave. Nakon reakcije klupskih ljekara i blage konfuzije, na travnjak je došla i hitna pomoć, a Kapić je uz aplauze na nosilima smješten u ambulantna kola kojima je prevezen u bolnicu.

Poslije toga je bilo teže i igrati, trener Sarajeva Vasoski je pokušao s izmjenama probuditi ekipu, ali nije uspio.

Tuzla City se učvrstio na drugoj poziciji. Tuzlaci imaju 49 bodova i na dobrom su putu da prvi put u historiji zaigraju na eurosceni.

Sarajevo ostaje na četvrtom mjestu sa 39 bodova, što je četiri manje od trećeplasiranog Borca.

Čini se da će Sarajevu jedina opcija da izbori plasman u Evropu ostati Kup Bosne i Hercegovine, a finalni meč Bordo tim igrat će protiv Veleža.