Premier liga
Uvjerljiva gostujuća pobjeda prvaka Engleske, dva gola Gabriela Jesusa
Brady je u 89. minuti meča postigao počasni pogodak za domaći sastav
03.12.2019. u 23:33

Fudbaleri Manchester Cityja upisali su uvjerljivu pobjedu u meču 15. kola Premier lige, u kojem su s 4:1 slavili u gostima kod Burnleyja.

Aktuelni prvaci Engleske poveli su u 24. minuti susreta preko Gabriela Jesusa, a brazilski napadač mrežu protivnika pogodio je nakon asistencije Davida Silve.

Tim Pepa Guardiole na poluvrijeme je otišao s minimalnom prednošću, no poslije pet minuta igre u drugom dijelu već je bilo 0:2. Strijelac je ponovo bio Gabriel Jesus, asistent opet Silva, ali ne Španac David, već Portugalac Bernardo.

Rodri je u 68. minuti najljepšim golom na utakmici povisio na 0:3 za Građane.

Tri minute prije kraja susreta Riyad Mahrez je pogodio za 0:4, a drugu asistenciju na utakmici upisao je Bernardo Silva.

Počasnim golom za domaćim tim Robbie Brady je u 89. minuti susreta postavio konačnih 1:4.

Golove s utakmice Burnley - Manchester City pogledajte OVDJE.