Liga prvaka
Valenciju spasio nesvakidašnji gol, važan trijumf Zenita
Igrač Valencije je namjeravao uputiti centaršut, ali mu je lopta prešla preko noge i uz pomoć stative završila u mreži
27.11.2019. u 20:53

Valencija i Chelsea podijelili su bodove u derbiju pretposljednjeg kola grupe H Lige prvaka.

Susret na Mestalli završen je 2:2 i sada obje ekipe imaju po sedam bodova na kontu.

Povela je Valencija golom Solera u 40.minuti, a već u narednom napadu Chelsea preko Kovačića dolazi do izjednačenja.

Pet minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno gostima da golom Pulišića preokrenu rezultat. U 65. minuti je Kepa odbranio penal Pareju, a "Šišmiši" su izjednačili nesvakidašnjim pogotkom Wassa u 82. minuti. Igrač Valencije je namjeravao uputiti centaršut, ali mu je lopta prešla preko noge i uz pomoć stative završila u mreži.

Kasnije u grupi H igraju Lille i Ajax. U posljednjem kolu Chelsea će ugostiti Lille, a Valencija gostuje kod Ajaxa.

Zenit je u grupi G upisao važna tri boda zahvaljujući domaćoj pobjedi nad Lyonom 2:0. Poveli su Rusi preko Dzyube u 42., a konačan rezultat postavio je Ozdoev u 84. minuti.