Liga nacija
Vatreni poveli pa izgubili: Viceprvak svijeta seli u Ligu B
18.11.2018. u 16:58

Fudbalska reprezentacija Engleske preokretom je pobijedila Hrvatsku u odlučujućem susretu grupe 4 divizije A UEFA Lige nacija i izborila završni turnir, koji će se igrati u Portugalu. Englezi su na Wembleyu slavili sa 2:1, a svi golovi viđeni su u drugih 45 minuta.

Povela je Hrvatska preko Kramarića koji je provrtio englesku odbranu i sjajno pogodio u 57. minuti. Uzvratili su domaći golom Lingarda nakon velike gužve u 78., a Kane je u 85. minuti kreirao preokret.

Engleska će u doigravanje Lige A, gdje je već plasman izborio Portugal, koji je i domaćin turnira.

Na drugom mjestu u grupi završila je Španija, dok je Hrvatska kao posljednji tim ispala u niži rang.