Pripremni meč
Velež remizirao s bjeloruskim Shakhtyorom iz Soligorska
Fudbaleri Veleža remizirali su bjeloruskim Shakhtyorom iz Soligorska, a prijateljski duel na pripremama u Antaliji okončan je s 1:1.
04.02.2020. u 17:53

Prednost Shakhtyoru u 39. minuti donio je Bodul poslije lijepog i brzog kontranapada.Na odmor se otišlo pri minimalnom vodstvu ekipe iz Bjelorusije.

Poslije samo dvije minute igre u drugom poluvremenu Rođeni su izjednačili, a strijelac je bio Nusmir Fajić.

Mostarski sastav je desetak minuta kasnije mogao doći do totalnog preokreta, no dobru priliku Cvijanovića osujetio je golman bjeloruskog sastava.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, a naredni protivnik ekipi Feđe Dudića bit će još jedan bjeloruski tim, Torpedo-BelAZ Zhodino.

Na kraju vrijedi kazati da je Velež današnji meč počeo u sastavu: Bobić, Ćosić, Zvonić, Ćivić, Dario, Hasanović, Radovac, Vehabović, Cvijanović, Brandao, Fajić.