EURO 2020
Vels u osmini finala zbog gol-razlike, Švicarci na čekanju, Turska ispala
Vels se pridružio Italiji u osmini finala Evropskog prvenstva iz grupe A.
20.06.2021. u 19:52

Iako su poraženi od Italije u posljednjem kolu rezultatom 1:0, Velšani idu u naredni krug sa četiri boda na kontu.

Italija je na stadionu Olimpico nastupila u kombinovanom sastavu, gol odluke dao je Pessina u 39. minuti. Od 55. minute Vels je igrao s igračem manje zbog direktnog crvenog kartona Ampadua. Reprezentativac Velsa isključen je zbog oštrog starta nad Bernardeschijem.

Isto bodova kao Vels skupila je i Švicarska, ali Bale i društvo će u osmini finala nastupiti zbog bolje gol-razlike.

Švicarska je u Bakuu pobijedila Tursku rezultatom 3:1. Dva gola za Švicarce dao je Shaqiri, a pogodio je i Seferović. Počasni i oproštajni gol za Tursku postigao je Kahveci. Turska je u tri meča grupne faze upisala tri poraza.

Švicarci se mogu nadati da će u osminu finala proći kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije.