Bh. derbi u Turskoj
Višća dvostruki strijelac u pobjedi protiv Konyaspora
Fudbaleri Trabzonspora pobjedili su Konyaspor u susretu 25. kola turskog prvenstva sa 2:1, a oba pogotka za domaću ekipu postigao je sjajni Edin Višća.
13.02.2022. u 18:58

Bh. fudbaler je Trabzonspor doveo u vodstvo u 13. minuti i to nakon što mu je Cornelius asistirao s desne strane, a on je prvo sjajno prevario jednog čuvara i nakon toga poslao loptu iza leđa Ibrahima Šehića.

Višća je udvostručio vodstvo svog tima u 67. minuti kada je ponovo sjajno matirao Šehića. Četiri minute kasnije napustio je teren zbog povrede.

Utješni pogodak za goste postigao je Cikalleshi u 83. minuti nakon asistencije Amira Hadžiahmetovića.

Za Konyu je cijeli meč branio Ibrahim Šehić, a svih 90 minuta na terenu proveo je i Amir Hadžiahmetović.

Amar Rahmanović je zamijenjen u 83. minut, dok Marin Aničić nije ulazio u igru.

Trabzonspor se učvrstio na prvom mjestu tabele turske Superlige sa 60 bodova, čak 12 više od prvog pratioca Konyaspora.