Odlični rezultati
Vujičić evropski univerzitetski prvak, Sadiković bronzani
02.08.2019. u 19:01

Drugoga dana European University Combat Games predstavnik Banjalučkog univerziteta Vasilije Vujičić okitio se zlatnom medaljom i postao evropski univerzitetski prvak.

Harun Sadiković, koji je predstavljao Univerzitet u Bihaću, osvojio je treće mjesto odnosno bronzanu medalju.

European University Combat Games se održavaju u Zagrebu uz učešće oko 1.300 sportista iz cijele Evrope u judou, tekwondou, karateu i kick boksu.

- Uz Petra Zadru koji je predhodnog dana u kategoriji do 66 kg. osvojio zlatnu medalju, možemo konstatovati da je univerzitetski judo tim BiH jedan od najuspješniji ekipa u pojedinačnoj konkurenciji na ovogodišnjem Evropskom univerzitetskom prvenstvu - saopćeno je iz Judo saveza BiH.

Uz bh. tim su bili treneri Ognjen Pavlović, Fuad Sadiković i Željko Zadro, sudije Zijad Sejdinović i Siniša Đukić, kao i predsjednik JSBIH Branislav Crnogorac.