Senzacija
Željo opet razočarao na Grbavici: Krupa kući pjevajući
Željezničar je upisao drugi ovosezonski poraz u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i drugi na svom terenu.
19.09.2020. u 21:51

Poslije poraza od Mladosti, prije reprezentivne pauze, Željo je dopustio da još jedan autsajder, tim Krupe, odnese puni plijen sa Grbavice. Krupa je u posljednjem duelu subotnjeg programa 8. kola slavila sa 1:0, što je fenomenalan debi za novog trenera gostiju Velimira Stojnića.

Jedini gol na meču viđen je u 16. minuti. Mandić je izveo slobodan udarac, Fejzić slabo intervenisao i kratko odbio loptu, a na pravom mjestu bio je Makitan i pospremio loptu u mrežu,

Nije vodeći pogodak gostiju razdrmao Plave, a dokaz tome je da su najbolju šansu napravili tek u posljednjoj minuti prvog dijela, kada je udarac Štilića zaustavio Kolak.

Mnogo ofanzivnije krenuo je domaći tim u drugih 45 minuta. Rezervista Zec je u petoj minuti nastavka uzdrmao prečku.

Potom su sa distance pokušavali Blažević i Mujezinović, ali promjene rezultata nije bilo.

Mujezinović je sve dobro uradio u 80. minuti i šutirao direktno u sigurnog Kolaka.

Željo je pokušao napraviti pritisak i u samom finišu, ali gosti su se sjajno branili i odbranili.

Izabranici Amara Osima ostali su na 15 osvojenih bodova, dva manje od vodećeg Sarajeva, koji sutra igra protiv Slobode u Tuzli.