Kvalifikacije za EP
Zmajevi u Lihtenštajnu prekinuli crni niz dug 734 dana, navijači digli glas protiv FSBiH
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u Vaduzu selekciju Lihtenštajna sa 2:0 u meču sedmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
13.10.2023. u 22:49

Zmajevi su ovim trijumfom prekinuli crni niz.

Naime, BiH je posljednju pobjedu prije večerašnjeg duela ostvarila protiv Kazahstana 9. oktobra 2021. godine. Od tada su prošla 734 dana.

Izabranici Save Milioševića, koji je večeras debitovao na klupi Zmajeva, su od prve minute imali terensku inicijativu i stvarali prilike.

Tribine su bile ispunjene našim navijačima, koji su pružili veliku podršku.

U 13. minuti Pjanić je dobro uposlio Džeku čiji je udarac izblokiran, a odbijenu loptu povratnik u reprezentaciju Rahmanović šalje u mrežu i postiže prvi pogodak u dresu sa državnim grbom.

Isti igrač je u 20. minuti asistirao Stevanoviću ali je njegov pogodak nakon asistencije VAR-a poništen zbog zaleđa.

Naša reprezentacija je u prvom poluvremenu imala još nekoliko prilika preko Rahmanovića, Džeke i Demirovića, a u 41. minute dolazi do dugog gola.

Stevanović je ovaj put izbjegao ofsajd i na centaršut Demirovića pogodio za 2:0.

Navijači naše zemlje su iza 50. minute privremeno prekinuli večerašnju utakmicu, uz bacanje baklji na teren i skandiranje "Savez napolje".

Iako su do sada šutjeli i nisu se oglašavali o brojnim problemima u bh. fudbalu konačno su odlučili da na ovaj način dignu glas.

U nastavku meča već u narednom napadu Demirović je iz dobre situacije šutirao preko gola.

Zmajevi su do kraja susreta prijetili još u nekoliko navrata, ali golman domaćih Buchel se istakao intervencijama.