Pirova pobjeda

Zrinjski savladao Malmo, ali ostao bez play-offa Evropske lige

Objavljeno: 15.08.2019. u 20:51

Trenutak odluke dogodio se u 90. minuti kada je mrežu gostujućeg tima pogodio Šovšić sa bijele tačke

Plemići slavili minimalnu pobjedu

Fudbaleri Zrinjskog pobjedom su se oprostili od Evrope. Mostarci su večeras na Pecari savladali Malmo sa 1:0, ali nisu uspjeli nadoknaditi tri gola zaostatka iz prvog meča kada su u Švedskoj poraženi sa 0:3.

Trenutak odluke dogodio se u 90. minuti kada je mrežu gostujućeg tima pogodio Šovšić sa bijele tačke. Malmo će uprkos porazu zaigrati u play-offu Evropske lige, gdje će odmjeriti snage sa izraelskom Yehude.

Otvaranje utakmice proteklo je u ispitivanju snaga, a prvu priliku vidjeli smo pred golom gostujućeg tima. Igrači zrinjskog lijepo su kombinovali, sa strane je ubacio Čurjurić, ali je zakasnio Lendrić, pa je prilika otišla u nepovrat.

Napadač Pelimića mogao se proslaviti nakon pola sata igre. Govedarica je prošao po lijevoj strani, oštro je ubacio, a na drugoj stativi za djelić sekunde zakasnio je Lendrić i nije uspio ubaciti loptu u mrežu.

Šveđani su prvi put zaprijetili u finišu prvog dijela. Christiansen je bio u dobroj prilici, no Jakovljević je izblokirao njegov udarac.

I u nastavku meča prvi su zaprijetili Mostarci, a Šovšić je u 52. minuti šutirao preko gola. Pet minuta kasnije Čurjurić je iz slobodnog udarca šutira pravo u golmana Malmoa.

I kada se očekivalo da će meč završiti bez pobjednika Zrinjski je izborio penal, koji je u pobjedonosni pogodak pretvorio Šovšić.

Zrinjski - Malmo 1:0 (0:0)

Stadion Pecara. Gledalaca: 7.000. Sudija: Artyom Kuchin (Kazahstan). Strijelac: 1:0 - Šovšić (90-pen). Žuti  karton: Rosenberg (Malmo).

ZRINJSKI: Brkić, Kadušić, Jakovljević, Barbarić, Tičinović (od 72. Bencun), Čurjurić (od 81. Čirjak), Rustemović, Šovšić, Govedarica, Mandić (od  66. Stojkić), Lendrić.

MALMO: Dahlin, Larsson, Knudsen, Safari, Lewicki, Bachirou, Rosenberg, Christiansen (od 68. Traustason), Bengtsson, Antonsson (od 6. Molins), Nielsen.

Izvor:   Faktor

Faktor pratite putem aplikacija za Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook i Twitter. Zabranjeno je prenošenje sadržaja bez odobrenja redakcije. Kontaktirajte nas na [email protected]