Zrinjski u mostarskom blatu potopio Tuzla City
U Mostaru je tokom cijelog dana jakim intenzitetom padala kiša pa je teren Pod Bijelim brijegom potopljen
09.11.2019. u 17:53

Promjena trenera donijela je pozitivan šok u svlačionici Zrinjskog. Plemići su u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 4:0 pregazili Tuzla City.

U Mostaru je tokom cijelog dana jakim intenzitetom padala kiša pa je teren Pod Bijelim brijegom potopljen, a kako je meč odmicao, travnjak je bio sve teži za igru, sa velikim količinama blata.

U takvim uvjetima bolje se snašao domaći tim, koji je imao sreću i znanje da postigne rani pogodak.

Već u petoj minuti Frane Čirjak je uputio udarac prema golu, lopta je pogodila jednog igrača gostiju i promijenila pravac, dovoljno da prevari Nevresa Fejzića za 1:0.

U 34. minuti napadač Petar Kunić povisio je prednost Zrinjskog na 2:0.

Za 3:0 pogodio je Slaviša Mandić u 64. minuti, a konačnih 4:0 djelo je rezerviste Kristijana Stanića iz 80. minute.

Zrinjski sada ima 26 bodova i zauzima peto mjesto na tabeli. Tuzla City ima bod više i trenutno je četvrti tim prvenstva.

U ranijem terminu Radnik i Sarajevo su odigrali neriješeno 1:1, a Čelik je pobijedio Zvijezdu 09 rezultatom 2:1.