Zmajevi u Italiji
Zukanović u debiju potopljen kod Lulića, Begović i Krunić gledali Milanovo mučenje
Lazio je ubjedljivom domaćom pobjedom protiv SPALA (5:1) zasjeo na drugo mjesto tabele Serie A.
02.02.2020. u 16:55

Ponovo je odličan bio Ciro Immobile. Italijanski napadač je dao dva gola i sada na kontu ima 25. Naravno, prvi je strijelac lige. Dvostruki stirijelac bio je i Caicedo, a pogodio je jop i Adekanyje.

Senad Lulić igrao je do 61. minute, a danas je za SPAL debitovao i Ervin Zukanović. Na travnjak je ušao u 67. minuti.

Lazio je zasjeo na drugu poziciju na tabeli. Nebeskoplavi imaju 49 bodova, pet manje od Juventusa, ali i meč manje. SPAL je posljednji sa 15 bodova.

Rade Krunić i Asmir Begović sa klupe su odgledali remi Milana i Verone rezultatom 1:1, čime su Rossoneri prekinuli seriju od tri vezane prvenstvene pobjede. Gosti su poveli preko Faraonija u 13. minuti, a poravnao je Calhanoglu u 29. minuti.

Milan je od 68. minute imao igrača više poslije isključenja Amrabata, ali domaći tim nije uspio kapitalizirati brojčanu nadmoć. U ekipi Milana nije bilo ni Zlatana Ibrahimovića, koji ima jaču prehladu.

Atalanta je u Begramu remizirala sa Genovom rezultatom 2:2.