Euroliga
Zvezda preslaba za Anadolu Efes, mala minutaža za Džanana Musu
Košarkaši Anadolu Efesa stigli su do 11. ovosezonske pobjede u Euroligi nakon što su u meču 22. kola u Istanbulu deklasirali Crvenu zvezdu rezultatom 86:72.
26.01.2021. u 18:37

Veliku prednost koju je Efes napravio u prvoj četvrtini (29:13) gosti nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti sve do kraja utakmice, a ona je u pojedinim trenucima išla i do 20ak poena razlike.

Prvo ime turskog tima bio je Shane Larkin koji je ubacio 23 poena, a odličnu podršku imao je u Vasiliju Miciću koji je zabio 13 koševa.

Iako je tokom većeg dijela susreta domaći sastav imao veliku prednost košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa na parketu je proveo nešto manje od pet minuta, a za to vrijeme uspio je zabilježiti jednu asistenciju.

Kod Beograđana večeras su najefikasniji bili Ognjen Dobrić i Dejan Davidovac koji su zabili po 12 poena.

Efes trenutno zauzima osmu poziciju na tabeli, posljenju koja vodi u play-off. Turski sastav je na omjeru 11-10, a u stopu ih prati Valencija koja u posljednje vrijeme ne igra u najboljoj formi.

U narednom kolu Anadolu Efes gostuje kod Barcelone. Ovaj susret na programu je 4. februara.