Liga prvaka
Zvezda uprkos porazu izborila plasman u treće pretkolo
31.07.2019. u 20:11

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće pretkolo Lige prvaka nakon što su večeras u finskoj prijestolnici poraženi od HJK Helsinkija sa 2:1.

Ipak, pobjeda od 2:0 u prvom susretu bila je dovoljna da šampion Srbije osigura plasman u treće pretkolo najprestižnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Nakon što je prvo poluvrijeme okončano bez pogodaka, već na startu drugog dijela domaćin je stigao do prednosti. Dahlstrom je već u prvom minuti nastavka pogodio za 1:0.

Samo deset minuta kasnije Jovančić je iskoristio asistenciju Marina izjednačio rezultat, da bi u drugoj minuti sudijske nadoknade Riski zabio za 2:1.

Zvezda će, ne desi li se veliko iznenađenje, u trećem pretkolu igrati protiv danskog Kopenhagena, koji je u prvom meču s 2:0 savladali velški TNS.